Uostamiestis imsis Biržos tilto tvarkymo darbų

Savivaldybė imsis Biržos tilto remontoKlaipėdos savivaldybė tęsia miesto atnaujinimą. Šį kartą eilė atėjo jau seniai restauracijos darbų laukiančiam Biržos tiltui kuris eina per Danę.

Savivaldybės atstovai šiuo metu kaip tik skelbia konkursą techninių darbų atlikimui šiam tiltui. Manoma, jog tokie darbai turėtų atsieiti sąlyginai nebrangiai ir neturėtų viršyti 25000 eurų.

Pagrindiniai darbai – pačios konstrukcijos stiprinimas

Pasak savivaldybės vadovų, pagrindiniai numatyti darbai tiltui yra jo konstrukcijos stiprinimas iš esmės. Prie to pačio esą bus diegiama modernius standartus atitinkanti lietaus nuvedimo sistema, o kartu tiltas bus ir perdažytas.

Galiausiai bus imtąsi patobulinti pačią konstrukciją skirtą tilto pakėlimui. Atlikus šiuos pirminius darbus bus esą galima pereiti prie rimtesnių darbų kitais metais.

Pagrindinė priežastis dėl ko darbai bus atliekami esą labai paprasta – paprasčiausias tilto dalys yra jau santykinai pasenusios.

Tikimąsi, jog tiltą bus galima valdyti nuotoliniu būdu

Pasak savivaldybės atstovų, modernūs sprendimai turėtų leisti žymiai efektyviau atlikinėti tilto operacijas. Viena iš jų turėtų būti galimybė valdyti tiltą automatiškai, nuotoliniu būdu.

Atstovai taip pat užsiminė apie tam tikrus eismo pokyčius įvyksiančius šiame ruože, tiesa detalės dėl tikslių pakeitimų šiuo metu vis dar yra derinamos.

Puikiai suvokiama situacija, jog per tiltą nuolatos kursuoja viešasis transportas ir automobilių srautai ir tai yra tikrai svarbi miesto transporto grandis. Dar kol kas nėra žinoma ar eismas čia bus uždarytas tik iš dalies ar visiškai tam tikram laikotarpiui.

Tiltą taip pat reikia pakelti tuo metu kai į šalimais esančią Danės upę nori įplaukti didesni laivai, ar vyksta Jūros šventė. Kadangi tiltas nėra vos 3 metų aukščio, nereikia itin didelio laivo, jog jš reikėtų pakelti.

Kaip priminė savivaldybės atstovai, paskutinį kartą tiltas remontuotas dar 2007 metais.

Objektas turi pakankamai turtingą istoriją

Šis tiltas – vienas iš miesto svarbių kultūrinių objektų, įrašytas atitinkamame registre.

Dabartinė konstrukcija iš esmės pastatytas 1948 metais, prasidėjus sovietmečiui Lietuvoje. Prieš tai buvusi tilto inkarnacija buvo pastatyta apie 1879 metus, tačiau buvo sugriauta Antrojo pasaulinio karo metu.

Na, o pirmasis tiltas per čia buvo įrengtas dar viduramžiais ir iki XIII amžiaus buvo vienintelis tranzitinis objektas. Medinio pagrindo tiltas turėjo nedidelę pakeliamąją dalį burlaiviams praplaukti.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite