Kauno policija įsigijo naują nežymėtą automobilį

Kauno policija įsigijo naują nežymėtą automobilįTrečiadienį į Kauno gatves išriedėjo naujas nežymėtas policijos automobilis. Tai – sidabrinis Volkswagen Passat.

Kauno apskrities pareigūnai savo dovaną gautą iš Kauno rajono savivaldybės prieš tai netruko jo aprodyti.

Manoma, jog naujasis automobilis labai teigiamai prisidės prie pareigūnų arsenalo fiksuojant pažeidėjus Kauno mieste ir aplinkinėse teritorijose.

Bus geresnė vaizdo technologija, tačiau dar veiks ne visi prietaisai

Vienas didžiausių naujojo automobilio technologinių privalumų – geresnės raiškos vaizdo kameros viduje.

Esančios naujos kameros padės atlikti tiek atvažiuojančių, tiek nuvažiuojančių transporto priemonių užfiksavimą, taip pat paminėtos ir vairuotojų lenkimus fiksuojančios technologijos. Pareigūnai greičio kontrolę vykdys įdėmiai stebėdami mašinoje esančias priemones

Kartu esą bus geresnės sąlygos rinktis įrodomajai medžiagai.

Pareigūnai žurnalistams teigė, jog įskaitant šitą, Kauno apskrities pareigūnai jau turi net 5 naujausios kartos nežymėtus “Volkswagen Passat” automobilius.

Vos tik išriedėjęs automobilis pradės dirbti iškart, tiesa vis dar trūksta leidimų kai kurioms technologijoms, pavyzdžiui greičio viršijimo fiksavimui. Automobilis iš pradžių fiksuos bendruosius vairuotojų KET pažeidimus, galės registruoti automobilių valstybinius numerius.

Tačiau neužilgo bus įtaisyti ir greičio viršijimą fiksuojantys prietaisai.

Galimybė pamatyti eismą koks jis yra iš tikro

Pareigūnai teigia, jog pagrindinis nežymėto automobilio privalumas – tai jog jie leidžia pareigūnams pamatyti eismą koks jis yra iš tikrųjų.

Tokie automobiliai savo vertę esą jau įrodė – pareigūnai pastebi ir nelegaliai lenkiančių, kalbančių telefonu, viršijančių greitį ir t.t. Nežymėti automobiliai užfiksuoja nuo 30 iki 60 pažeidėjų per dieną.

Todėl artimiausiu metu Kauno apskrities pajėgos planuoja dar labiau išplėsti savo nežymėtų automobilių arsenalą.

Pirmenybė bus teikiama Kauno rajonui

Kauno apskrities policijos pareigūnai teigia, jog pagrindinė vietovė kur kursuos naujasis automobilis – Kauno rajonas. Šiems keliams esą reikia didesnių patrulių pajėgų, o nežymėtas automobilis bus pati efektyviausia priemonė fiksuoti pažeidėjus ir pažaboti KET nesilaikančius vairuotojus.

Skaičiuojama, jog per mėnesį nežymėti automobiliai gali fiksuoti net apie 600 vairuotojų atliktų pažeidimų. Kadangi viską fiksuoja automatizuota technika, baudų fiksavimo procedūra vyksta žymiai greičiau ir sklandžiau, nėra ginčo tarp pareigūnų ir vairuotojo.

Panašu, jog tokie patruliavimo būdai ateityje tik populiarės, o patys automobiliai, žinoma turės pačią naujausią pažeidimų fiksavimo techniką, kuri galės itin tiksliai nusakyti ar buvo ar nebuvo KET pažeidimas.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite