Kauno policija

kauno policijaKauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (dar žinomas kaip Kauno apskrities VPK) – tai policijos pajėgų dalis esantis Kauno mieste bei aplinkinėse apskrityse.

Apskritį sudaro: Kauno, Kėdainių, Kaišiadorių, Jonavos, Prienų, Raseinių rajonų bei Kauno miesto ir Birštono savivaldybių teritorijos.

Kauno apskrities VPK veiklos sritys

Pagrindinė Kauno apskrities VPK veikla – viešosios tvarkos palaikymas ir gyventojų saugumo užtikrinimas, nusikalstomų veikų nustatymas ir tyrimas, eismo saugumo užtikrinimas.

Kartu Kauno policijos pajėgos savo internetinėje svetainėje teikia ir tam tikras paslaugas gyventojams.

Jos yra:

 • Pranešimai policijai – Kauno gyventojai turi galimybę anonimiškai pranešti policijos pareigūnams apie administracinį nusižengimą, eismo įvykį ar kitą dalyką, taip padėdami pareigūnams palaikyti tvarką ir gaudyti pažeidėjus. Tas pats galioja ir galimybei pranešti policijai apie smurtą šeimoje. Pildant paraišką reikia nurodyti įvykio datą, vietovę, gatvę, namą ir butą. Na, o laukelyje žemiau, galima prisegti ir detalų įvykio aprašymą.
 • Administraciniai nusižengimai – čia yra galimybė Kauno gyventojams gauti visus išrašus apie jiems skirtus administracinius nusižengimus ir priimtus atitinkamus sprendimus. Taip pat čia bus galimybė gauti administracinių nusižengimų bylos išrašus ir pateikti skundus, jei žmogus nesutinka su jam priimtu sprendimu administracinio nusižengimo byloje.
 • Licencijavimo paslaugos – jei gyventojai pageidauja, šioje sekcijoje galima kreiptis dėl licencijų ginklams. Tai galioja šautuvams, pistoletams, revolveriams, dujiniams ginklams, atvejais kai norima kreiptis dėl leidimo gabenti ginklą per sieną.
 • Prevencinės paslaugos – šioje sekcijoje žmonės gali tiekti prašymą užregistruoti arba išregistruoti savo daiktus, teikti pageidavimą tapti Policijos remėju bei pratęsti tokio pažymėjimo galiojimo laiką, taip pat paprašyti perkelti policijos rėmėją į kitą padalinį.
 • Informacinės reikmenos – šioje skiltyje žmonės visą kitą svarbią informaciją: peržvelgti ieškomų transporto priemonių ar daiktų registrą, gauti įvairias licencijas bei pasiekti viešai pasiekiamus duomenis.
 • Prašymai – čia galima rasti prašymų formas, jei gyventojas pageidauja kreiptis į generalinį policijos komisarą ar į policijos skyriaus vadovą.
 • Kitos paslaugos – šioje internetinės svetainės sekcijoje, žmogus gali pateikti anketą dėl siekio vykdyti kriminalinę žvalgybą.

Automobilių supirkimas Kaune →

Trumpa Kauno policijos istorija

Galima sakyti, jog Kauno policijos istorija iš esmės prasidėjo su bendra Lietuvos policijos istorija. Dabartinės pajėgų tradicijos, buvo kuriamos nė vieną dešimtmetį, iki kol pasiekė dabartinę struktūrą.

Policijos Lietuvoje pirmtake būtų galima laikyti milicijos organizaciją, kurioje dirbo milicininkai savanoriai nuo 1918 iki 1924 metų. Nuo 1924 metų pradžios, pajėgos buvo oficialiai pervadintos į policiją, kurios veiklą reglamentavo tuometiniai įstatymai ir statutai.

Iš pradžių organizacijos veiklą tvarkė vadinamasis VRM Piliečių apsaugos departamentas. 1935 metais, oficialiai buvo įkurtas Policijos departamentas į kurį įėjo viešosios tvarkos, pasienio, kelių, vandens ir geležinkelių policija.

Struktūra

Kauno policijos pajėgos sudaro kelios komisariatinės struktūros.

Jos yra:

 • Kauno miesto Centro policijos komisariatas
 • Kauno miesto Panemunės policijos komisariatas
 • Kauno miesto Santakos policijos komisariatas
 • Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariatas
 • Jonavos rajono policijos komisariatas
 • Kaišiadorių rajono policijos komisariatas
 • Kauno rajono policijos komisariatas
 • Kėdainių rajono policijos komisariatas

Vadovybė

Viršininkas – Mindaugas Baršys

Viršininko pavaduotojas – Darius Pliavga

Laikinai atliekantis viršininko pavaduotojo funkcijas – Giedrius Klimavičius

Laikinai atliekantis Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato viršininko funkcijas (Viršininko pavaduotojas) – Evaldas Lašinskas

Kontaktai

Vytauto pr. 91, LT-44238 Kaunas

Tel. 8 37 22 37 26

El. paštas kaunovpk.bud@policija.lt

Svetainė www.kaunas.policija.lt

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite