Kaunietė perspėja: trikojai matuokliai gali daryti klaidų

trikojai matuokliai gali daryti klaidųLietuvos pareigūnams pradėjus naudoti trikojus greičio matuoklius, eismo dalyviai vis dažniau susiduria su itin kurioziška situacija – gaunama bauda turėjo būti skirta visiškai ne jiems.

Manoma, jog automatinėje protokolų sistemoje yra įsivėlusi tam tikra klaida, kuri bent jau kol kas kliudo tikslingai užfiksuoti tikruosius pažeidėjus.

Viena Kauno gyventoja pasidalijo dar įdomesne situacija – gavo baudą, nors automobilis visą laiką stovėjo namo kieme. Tai sukėlė rimtą diskusiją apie naudojamus trikojus ir jų klaidingą baudų fiksavimą.

Siūlo neskubėti su gautomis baudomis

Minėta gyventoja įspėjo visus vairuotojus kurie gauna protokolus iš pareigūnų užfiksuotus mobiliaisiais trikojais greičio matuokliais, itin įdėmiai įvertinti informaciją kuri buvo gauta.

Esą labai dažnai žmonės tinkamai neįvertina gauto protokolo turinio ir tiesiog puola mokėti baudas iškart, nors ta bauda net neturėjo būti išrašyta tam vairuotojui.

Kartu moteris pasidalino ir savaja patirtimi plačiau. Gavusi baudą ji labai nustebo pamačiusi trikojo užfiksavimą – automobilis buvo užfiksuotas kažkur giliai už Kauno, “Via Baltica” kelio atkarpoje tarp Vandžiogalos ir Sitkūnų miestelių esančiame Babtų miške.

Gyventoja tai iškart įvertino kaip klaidą protokole, kadangi automobilis visada Važinėjo tik Kauno miesto teritorijoje.

Kitas sugluminęs dalykas – tai, jog automobilis buvo užfiksuotas važiuojant 70 km/h, 50 km/h zonoje, nors toje miško atkarpoje visi žino, jog galima važiuoti 90 km/h. Situacija tikrai kebli, į kurią gali įsipainioti bet kuris naivesnis vairuotojas.

Kaunietė nedelsiant kreipėsi į policiją, kur jai buvo pasakyta, jog nors trikojai padaro klaidų, jos pasitaiko labai retai.

Policija pripažįsta: klaidų pasitaiko, tačiau jos – nedažnas dalykas

Kauno apskrities policijos komisariato atstovai neslepia – trikojai greičio matuokliai klaidų protokolo klaidų, tačiau tokios situacijos – retas dalykas.

Esą atsitikus tokiam atvejui reikia tiesiog kreiptis į policijos įstaigą ir visi niuansai susiję su protokolu bus sprendžiami individualiai vertinant kiekvieną gauto protokolo aspektą. Tai reikėtų daryti pastebėjus bet kokį netikslumą – ne ta transporto priemonė, klaidingas valstybinis numeris, ne ta vietovė ir t.t.

Taigi, nors trikojų naudojimas Lietuvoje po truputį vis labiau įsibėgėja, panašu, jog bent kurį laiką vairuotojai dar turės būti budrūs ir labai atidžiai įvertinti kiekvieną gautą protokolą.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite