Kauno policija džiaugiasi – įsikurs naujose, patogiose patalpose

kauno policija džiaugiasiVisai neseniai, simbolišku kapsulės užkasimu buvo pažymėta naujo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato patalpų statybos pradžia. Pastatas išdygs šalia Radvilėnų plento esančioje teritorijoje.

Pareigūnai neslepia džiaugsmo ir pripažįsta, jog patalpos bus kur kas patogesnėje vietoje nei lig šiol, o į žmonių iškvietimus bus galima atvykti žymiai patogiau ir greičiau.

Apart geresnės lokacijos, viliamasi, jog daugumai pareigūnų pačios darbovietės bus kur kas ergnomiškesnės ir funkcionalios, leisiančios dar efektyviau atlikinėti savo pagrindinius darbus.

Naujasis pastatas – vietoje sovietinių sandėlių

Komisariato vadovai itin teigiamai vertino tai, jog naujosios patalpos bus labai patogioje vietoje – visai netoli Kauno centro. Patalpos, kaip jie teigia, leis žymiai lengviau pasiekti pagrindinius miesto mikrorajonus, gretimai yra ir Savanorių bei Taikos prospektai – pagrindinės miesto arterijos.

Vietovė kur vyraus naujoji būstinė turi visai įdomią istoriją – čia kadaise stūksojo sovietinių laikų platus garažų ir sandelių kompleksas, dažnai būdavęs prieglobsčių benamiams. Po keleto metų sklypas bus iš esmės sutvarkytas, o visi buvę pastatai – sulyginti su žeme.

Tiesa, džiaugtis naujomis patalpomis galės ne visi pareigūnai. Pastatas viso labo talpins apie 450 pareigūnų ir kitų policijos darbuotojų, kitaip tariant – apie trečdalį visų Kauno AVPK pajėgų. Projekto vykdymas ir statybos yra paskirtos įmonei „Merko statyba“ kuri sudarė bendradarbiavimo sutartį su policija artimiausiems 15 metų. Iš viso pastatas kainuos apie 23,5 milijono eurų.

Bus namai net keliems komisariatams

Anot generalinio komisaro, pastato statybai yra numatyti 3 metai, o likusius 12 iš jų – jomis bus naudojamasi ir mokama pastato statytojams.

Bendrai pagal projektą yra numatyti net keli policijos komisariato pastatai kurių plotas turėtų siekti apie 6300 kv. metrų, o šalia jų turėtų atsirasti ir apie 400 automobilių talpinanti stovėjimo aikštelė.

Pastatuose įsikurs net trys komisariatai, kriminalistinių tyrimų ir kiti policijos padaliniai. Tai esą turėtų būti ir kur kas našesnis principas pareigūnams dirbti. Šiuo metu Kauno policijos pajėgos driekiasi per 20 pastatų, o po renovacijos planuojama, jog liks tik 5 pastatai.

Tuo tarpu statybos darbus atliksiančios įmonės vadovai atskleidė, jog kartu pastate bus įrengtos ir modernios geoterminės ir saulės energijos principu elektrą gaminančios sistemos, kas leis apšildyti, vėsinti ir ventiliuoti naująsias patalpas.

Galutinė visų darbų pabaiga yra numatyta 2022 metų pradžioje, su maždaug pusmečio langu jei darbai galimai užsitęstų.

Buvusias kolegas sveikino miesto meras

Statybas „palaimino“ ir simboliškoje ceremonijoje dalyvavęs Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, pats kurį laiką, taip pat dirbęs policijoje. Meras pasidžiaugė, jog buvo pasinaudota puikia proga atnaujinti pastatus ir suteikti geresnes sąlygas dirbti Kauno pareigūnams.

Jau kurį laiką Kauno policija savo operacijas vykdo iš dvidešimties pastatų išsimėčiusių po visą miestą, didžioji dalis iš jų yra nuomojama. Pagal jau anksčiau numatytą planą, Kaune turėtų likti 5 pagrindinės vietos kurio dirbs policijos pareigūnai, įskaitant ir tarpukario Lietuvą menantį pastatą esantį Vytauto prospekte.

Iš viso jo kapitaliniam remontui yra numatyti bent jau 5 milijonai eurų pagal pirminius atliktus skaičiavimus, nors galutinė projekto kaina vis dar nėra žinoma. Kuomet bus atliktos viešo pirkimo procedūros ir pasirašyta rangos sutartis, renovacijos darbai bus pradėti su maždaug 2 – 2.5 metų langu.

Pagal numatytą renovacijos planą pastatas bus iš esmės renovuotas ir sumodernintas, kartu pabrėžti ir pagrindiniai pastato architektūriniai elementai. Taip pat esą bus imtąsi ir atnaujinti pareigūnų darbo vietas, tobulinti jų ergonomiškumą ir funkcionalumą. Viskas pagal planą bus vykdoma etapais.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite