Sklandesnis eismas per Vilnius-Kaunas-Klaipėda – nuo kito pavasario

sklandus eismas nuo kitu metuSvarbiausiame šalies magistraliniame kelyje Vilnius-Klaipėda šiuo metu vykstantys intensyvūs remonto darbai turėtų tęstis iki kitų metų pavasario, teigia Lietuvos Automobilių Kelių Direkcija.

Nuo tada šiuo keliu keliaujantiems žmonėms žadamas kur kas sklandesnis nei dabar eismas, atsinaujinusi danga ir žymiai didesnis saugumas.

Ruožo lauks dideli pertvarkymai

Šiame kelio ruože šiuo metu yra atliekami stambaus mąsto darbai. Kelias nuo Vilniaus iki Kauno yra transformuojamas iš greitkelio į automagistralinę atkarpą, tuo tarpu likusi dalis, t.y. Vilnius-Kaunas yra pilnai remontuojama, neseniai gavus papildomą lėšų kiekį.

Pasak direkcijos atstovų, darbai šiuo metu yra vienoje iš intensyviausių stadijų, todėl vairuotojai keliaudami per jį turėtų atsižvelgti į šį faktorių.

Daugiausiai problemų keliančiomis vietomis yra įvardijamos tos kur eismas yra nukreipiamas į kitą juostą, ypač darbo dienomis bei rytais. Planuojantiems keliones vairuotojams yra siūloma prie planuojamų kelionių pridėti kažkiek papildomo laiko.

Savaime aišku, tokiuose ruožuose kartu galios ir tam tikri greičio apribojimai, kaip ir įprasta remontuojamuose keliuose. Tai taip pat reikėtų turėti omenyje planuojantiems keliones per šį ruožą.

Kelių direkcija sulaukė daug nusiskundimų

Kelių direkcijos atstovai neslepia ir teigia, jog tokio masto darbų buvo nuspręsta imtis sulaukus nusiskundimų iš vietos gyventojų – esą pastebėta nemažai provėžų ant kelio, sustojusio vandens klodų ir apskritai nelygumų.

Dėl šios priežasties buvo nuspręsta kreiptis papildomo finansavimo kelių remontui.

Tikimasi, jog eismas pilnai sklandus turėtų būti jau kitų metų pavasarį, tai yra dar neatėjus šilčiausiam metų sezonui. Tiesa, darbų judėjimą gali kiek sukliudyti stipresnė žiema, jeigu ji pasirodys.

Šaltis daugiau keblumų gali sukelti asfaltavimo darbams, todėl teigiama, jog tuo metu asfaltuojamose vietose darbai gali ir kažkiek strigti. Viliamasi, jog atėjus Vasarai, kuomet eismas šiuo keliu suintensyvės, vairuotojai jau galės keliauti be jokių nesklandų.

Eismo saugumo priemonių daugiausiai bus įrengiama Vilnius-Kaunas atkarpoje, t.y. nuo 10 iki 95 km ruože. Čia bus įrengiami nauji apsauginiai atitavarai, tvoros nuo gyvūnų, bus rekonstruojamos greitėjimo ir letėjimo juostos, perėjos ir pėsčiųjų takai.

Darbai įgyvendinami dėka paramos pinigų

Prasidėjus Covid-19 pandemijai, kelių sektorius taip pat nemenkai nukentėjo. Dėl papildomų pinigų remonto darbams buvo kreiptąsi į Vyriausybę. Pastaroji skyrė 150 milijonų eurų tiek jau numatytiems pagal planą darbams, tiek papildomams taisymams.

Panašu, jog jau neužilgo laiko galėsime mėgautis puikiu keliu tarp mūsų šalies didmiesčių.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite