Kauno savivaldybė neslepia – iki rudens darbai nebaigti, bandysime iki kalėdų

kauno savivaldybė neslepiaKo gero daugelis kauniečių jau pastebėjo, kad jų mieste vyksta intensyvus remonto darbai susiję su pagrindinėmis transporto arterijomis.

Kelininkai pluša ne tik svarbiausiose, tačiau ir kiek atokesnėse miesto gatvėse.

Skaičiuojama, jog šiuo metu darbai vyksta beveik 30 kilometrų ilgio atkarpoje mieste.

Panašu, jog dar vasarą pradėtų darbų iki rudens pabaigti nepavyks, kaip buvo planuojama iš pirmo.

Anot savivaldybės, darbai užsitęsė, tačiau iki Kalėdų visi planai jau turėtų būti įvykdyti ir miesto gyventojai galės džiaugtis kur kas patogesniu ir saugesniu susisiekimu, nei, kad būta lyg šiol.

Kančios – laikinos, tačiau rezultatai bus ilgalaikiai

Bendrai Kauno savivaldybė mieste atliekamus darbus vertina teigiamai, esą nepatogumai vairuotojams bus tik laikini, na o vėliau bus galima džiaugtis puikiai sutvarkytais ir moderniais keliais.

Suremontavus vieną gatvę ar jos atkarpą, automatiškai yra pereinama prie kitos gatvės kompleksinių darbų. Tokiu būdu kelininkai esą dirba našiau, kadangi per trumpesnį laiką yra sutvarkomas didesnis gatvės plotas, o vėliau nėra būtinybės kelininkams vėl sugrįžti į tam tikrą ruožą.

Tokio masto darbų miestas nėra matęs bent jau kelis dešimtmečius. Pradėti kapitalinį kelių remontą Kaune buvo nuspręsta po to kai vyriausybė šiais metais skyrė papildomą 10 milijonų eurų sumą renovacijos projektams įgyvendinti.

Savivaldybė sako tokio šanso praleisti nenorėjo, todėl pasitarus buvo nuspręsta imtis iš esmės atnaujinti visą Kauno miesto transporto infrastruktūrą. Dabartiniai nepatogumai – menka kaina vardan puikių kelių kiek vėliau.

Pastarosiomis dienomis eismas mieste suintensyvėjęs dėl sugrįžusių mokslo metų. Taigi, remonto darbai mieste dar labiau jaučiami, dėl sumažėjusio pralaidumo kertinėse miesto gatvėse.

Dėl šių priežasčių, savivaldybės atstovai paruošė pagrindinių vietų sąrašą, kurių kelionės automobiliu metu reikėtų vengti.

Pagrindiniai miesto ribojimai

Daugiau dėmesio vairuotojų prašoma atkreipti jei planuojama keliauti per miesto centrą. Pavyzdžiui Kęstučio gatvėje remontas yra atliekamas ne tik visoje važiuojamoje dalyje, tačiau ir šaligatvyje, pėsčiųjų bei dviračių takuose.

Dėl šios priežasties eismas yra kaip niekad suletėjęs, todėl rekomenduojama rinktis alternatyvų maršrutą keliaujant per Mindaugo prospektą.

Panaši situacija ir L. Sapiegos gatvėje – čia pagrindiniai remonto darbai jau yra baigti, tačiau dar reikalingas jos asfaltavimas, taigi yra apribotas ne tik automobilių, bet ir pėsčiųjų eismas atkarpoje nuo Laisvės alėjos iki K.Donelaičio gatvės.

Darbų vykdymas – spartėja visame mieste

Panašu, jog didžiausi pokyčiai vis dėl to paties Taikos prospekto – Kauno gatvės atkarpą. Šiuo metu čia yra vykdoma visa eilė tvarkymo darbų: tiesiami požeminiai laidų tinklai, gerinamas apšvietimas, tobulinami troleibusų tinklo įtvirtinimai.

Viename iš ruožo atkarpų – t.y. Nuo Pramonės prospekto iki Ateities plento, automobilių eismas jau yra kiek lengvesnis, dėl mažesnio darbų intensyvumo, tačiau likusioje dalyje – t.y. Nuo Savanorių prospekto iki Pramonės prospekto darbai dar nestoja, labai dažnai susidaro ilgos automobilių spūstys, ypač piko valandomis.

Tuo pačiu metu darbai vyksta ir Tvirtovės alėjoje. Čia yra atliekamas kiek mažesnio masto tvarkymas – keičiami kanalizacijų dangčiai, atnaujinamas šaligatvis ir jo borteliai. Džiugi žinia, bent jau tai, jog čia nėra jokių eismo apribojimų.

Kartu Pramonės prospekte bus tvarkoma ir prekybos centro „Urmas“ teritorija – čia bus įrengiamas naujas šaligatvis, pėsčiųjų takas, eismas ir toliau čia nebus stabdomas.

Savivaldybės dėmesio taip pat sulaukė ir Karaliaus Mindaugo prospekte esantis šaligatvis. Čia dėl jo remonto laikinai bus apribotas automobilių parkavimas.

Atnaujinimai neaplenks ir A. Mackevičiaus gatvės. Čia nuo pat Pelėdų kalno iki Birštono gatvės bus atnaujinamas pasenęs šaligatvis.

Galiausiai pokyčiai vyks ir Kovo 11-osios gatvėje. Čia bus atnaujinti dviračių bei pėsčiųjų takai, kartu su važiuojamąja dalimi.

Taisoma atkarpa – apie 30 km

Iš viso rekonstruojamų Kaune ruožų ilgis yra apie 30 kilometrų. Didžiąją dalį darbų yra numatoma galutinai pabaigti metų gale.

Iki to laiko, savivaldybė rekomenduoja žmonėms rinktis alternatyvius maršrutus ar kitokias transporto priemones nei automobilis, tam, kad nereikėtų sėdėti ilga laiką spūstyse.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite