Apie ką yra laida „The Grand Tour“?

laida the grand tourAutomobilizmo kultūra lietuviams niekada per daug svetima. Jau nuo pat senovės mūsų šalies entuziastai organizuoja įvairius renginius, susitikimus, lenktynes ir t.t.

Tiesa, susirasti automobilių mėgėjams kuriamų laidų žiūrėjimui laisvalaikiu kartais būna tikrai sunku, bet laimei atsiranda tokių šedevrų kurie mus ne tik sudomina savo turiniu, tačiau kartu ir prajuokina bei pakelia nuotaiką visai dienai.

Būtent apie tai yra pramoginė laida apie automobilius – “The Grand Tour” (liet. Didysis turas).

Kviečiame nemokamai žiūrėti laidą „The Grand Tour“ čia→

Šiame tekste, kiek plačiau pakalbėsime apie laidą ir jos ypatybes.

Televizijos žiūrovams puikiai pažįstama trijulė

Pasižiūrėjote į straipsnio nuotrauką, o jame esantys žmonės yra „kažkur matyti“? Jūs būsite visiškai teisūs. Džeremis Klarksonas, Ričardas Hamondas ir Džeimsas Mėjus – tai ko gero populiariausi automobilių žurnalistai pasaulyje, iki šiol laidos kūrimo vedę populiariąją laidą „Aukščiausia pavara“ (ang. Top Gear).

2015 metais, susipykus britų televizijai BBC su vedėjais, šie nusprendė trauktis ir kurti naują laidą internetinėje Amazon platformoje, panašaus principo, tačiau su žymiai daugiau kūrybinės laisvės ir, žinoma, kur kas didesniu biudžetu.

Iš viso 2016 metais pradėta rodyti laida „The Grand Tour“ šiuo metu turi 39 serijas einančias per 4 sezonus.

„The Grand Tour“ anonsas

Laidos formatas skirtingais sezonais

Vienas pagrindinių laidos kūrėjų Džeremis Klarksonas ne kartą yra minėjęs, apie sunkumus apsisprendžiant dėl žiūrovams labiau patrauklaus laidos formato. Dėl šio priežasties, praktiškai kiekvienas sezonas turi šiokių tokių pakeitimų.

Pirmuose trijuose laidos sezonuose formatas labai priminė senąjį „Aukščiausios pavaros“ stilių kur žiūrovai galėjo išvysti įvairius reportažus apie automobilių modelius, bandymus ir testus bei studijinius segmentus su žiūrovais, tačiau dėl teisinių priežasčių, laidos dalis reikėjo ne tik pervardinti kitais pavadinimais, tačiau pakoreguoti ir patį formatą.

Pagrindinius laidos filmus sudaro automobilių apžvalgos, įvairūs iššūkiai, ar kelionės kurių esmė atlikti ir išbandyti tam tikrą dalyką pasirinkus vieną automobilį. Dažnas išbandymo formatas – įsigyti automobilį už nedidelę pinigų sumą ir bandyti su juo pasiekti galutinį kelionės tikslą. Kartu su įprastomis laidos rubrikomis, trijulė taip pat ruošdavo ir specialias laidas kurių esmė – ilgos kelionės automobiliais tam tikroje šalyje.

Kalbant apie pačias apžvalgas, čia vėl gi, iš esmės buvo sekama panašiu kaip „Aukščiausia pavara“ formatu – vedėjai vieni arba keliese su kolegomis išbandydavo skirtingus automobilius ir testuodavo specialias jų ypatybes – ar tai būtų galia, valdymas, kokybė ir t.t.

Verta užsiminti ir apie specialią trasą kuri buvo naudojama pirmuose 3 sezonuose. Šmaikščiai pavadinta „Eboladromu“ (Dėl trasos formos panašumo į ebola viruso bakteriją), šioje trasoje buvo atliekami ne tik automobilių testai ir apžvalgos, tačiau žymimi ir greičiausi laikai vairuojant profesionaliems lenktynininkams. Pirmame sezone šią pareigą atlikdavo buvęs NASCAR lenktyninkams Mike Skinner, tačiau dėl prastų atsiliepimų ir auditorijus, jis vėlesniems sezonams buvo pakeistas britų lenktyninkės Abbie Eaton.

Galiausiai verta paminėti ir studijinius laidos segmentus. Iš pradžių pastarieji buvo filmuojami specialioje palapinėje kur tilpdavo apie 300 žmonių. Ši mobili studija kartu vedėjais keliaudavo po skirtingas šalis, kuriame ir būdavo filmuodami skirtingi sezono epizodai. Tai tarsi ir buvo „didžiojo turo“ iliustraciją. Tačiau Ričardui Hamondui patyrus avariją, o Džeremiui Klarksonui susirgus pneumonija, pastarojo formato buvo atsisakyta ir antram bei trečiam sezonui buvo pasirinkta nuolatinė vieta studijai.

Studijoje filmuotuose segmentuose vedėjai dažnai aptardavo įvarias naujienas iš automobilių pasaulio, pasikviesdavo žinomus žmones bei diskutuodavo įvariomis temomis, intarpais dažnai smagiai pajuokaudami ir pašiepdami vienas kitą.

Kas laidos laukia ateityje?

Kaip žinia, 2018 metų pabaigoje Amazon paskelbė, jog laida „The Grand Tour“ bus atnaujinta ketvirtam sezonui, tačiau be studijinio formato, auditorijos, diskusijų ar trasos, skiriant daugiau dėmesio trijulės kelionėms po visą pasaulį.

Šiems kelionių epizodams vedėjai keliaus ne tik automobiliais, tačiau laivai, bagiais ir kitomis transporto priemonėmis. Panašu, jog toks formatas liks ir ateityje, kadangi visi vedėjai, jau yra pakankamai garbaus amžiaus.

Neišvengiamas palyginimas su „Top Gear“

Ko gero suprantama, jog palyginimas su trijulės buvusia laida – „Aukščiausia pavara“ buvo paprasčiausiai neišvengiamas. Nemažai žmonių laidos pradžioje kiek kritikavo „Didijį turą“ dėl savo didelio panašumo su prieš tai vesta jų laida, tačiau ilgainiui ši nuomonė pasikeitė.

Primename, jog pagrindinė priežastis dėl ko trijulė pasitraukė – tai Džeremio Klarksono atleidimas iš „Top Gear“. Pastarajam, susipykus su prodiuseriai, likę du vedėjai – Ričardas Hamondas ir Džeimsas Mėjus atsisakė sugrįžti į laidą, nors BBC jiems pasiūlė tikrai solidžias algas. Jų nuomone, trijulė per daug gerai išmano vienas kitą ir tik taip žiūrovams gali būti pateikiamas aukščiausios lygio šou.

Visiems pasitraukus, BBC teko ieškoti visiškai naujų vedėjų. Ir nors laidos reitingai smarkiai krito, pastaraisiai metais „Top Gear“ pagaliau pavyko rasti žmonės patinkantį vedėjų tandemą vedamą Kriso Hariso, Andriu Flintou ir Padi Makgineso.

Kalbant apie „The Grand Tour“ laidos kūrėjams daugiausiai kritikos strėlių buvo paleista dėl per dažnų bandymų prajuokinti auditoriją ir sumažėjusio rimtumo apžvalginiuose segmentuose. Tačiau su laiku, ypač 3 sezonas buvo itin giriamas dėl atrastos geros humoro ir turinio kokybės kombinacijos vedėjams šiek tiek surimtėjus.

Žvelgiant į tai, jog specialiosios laidos sulaukė daugiausiai pagyrų ir turint omenyje, jog į tą pusę būtent ir keliauja laidos formatas, panašu, jog trijulė ir toliau mus džiugins savo nuotykiais, puikiomis apžvalgomis ir geru humoru.

Pabaigai

Jei esate automobilių entuziastas ir ieškote lengvos laidos kurią galėtumėte ramiai pasižiūrėti namuose, kažką sužinoti, o kartu ir linksmai pasijuokti – vargu ar rasite geresnę laidą nei „The Grand Tour“.

Kviečiame, žiūrėti!

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 3

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite