Kaune – nauji drausminimo metodai vairuotojams

kaune nauji metodai sudrausminti vairuotojusKaunas seks Vakarų Europos pavyzdžiu ir į savo gatves atves keletą naujų neapdairių vairuotojų drausminimo metodų.

Kaip pavyzdys, visai neseniai, L.Sapiegos gatvės ir Laisvės alėjos sankirtoje buvo įrengtas stulpelis kurį yra labai lengva paslėpti asfalto dangoje.

Tam, kad jis automatiškai nusileistų užtenka paskambinti telefonu.

Pasak savivaldybės atstovų, tokių panašaus tipo užkardų turėtų mieste atsirasti ir daugiau. Esą taip bus siekiama pažaboti nedėmesingus vairuotojus prie vairo užsiimančiais papildomais dalykais, ne tik vairavimu.

Tokia praktika – jau seniai įprasta varakuose, tačiau Kauno mieste, tai yra pirmasis tokio pobūdžio aparatas..

Savivaldybė: prietaisai reikalingi dėl kelių priežasčių

Pasak Kauno miesto savivaldybės atstovų, tokie sprendimai gatvėse yra reikalingi ne šiaip sau ir juos galima pagrįsti keliomis svarbiomis priežastimis.

Visų pirma bus siekiama pažaboti tuos vairuotojus kurie savo automobilius stato ten kur panorėję, kartais net visiškai draudžiamose vietose. Kaip pavyzdį, atstovai įvardijo automobilių parkavimą netoliese paminklo Vytautui Didžiajam.

Nors kelių policininkams šiame ruože ne kartą teko bausti KET pažeidžiančius parkuotojus, incidentų vistiek pasitaiko dažnai. Esą įprastiniai stulpelių užtvarai čia netinka, kadangi kelių namų esančių L.Sapiegos gatvėje gyventojai negalėtų pasiekti savo namų kiemo.

Kita priežastis judantiems stulpeliams yra vairuotojų dėmesio skatinimas. Kuomet stulpelis yra aukščiausioje pozicijoje jis naktį skleidžia šviesą, todėl vairuotojams jis bus papildoma priemonė padėsianti susiorientuoti tamsoje šiame ruože. Pasitaiko ir atvejų kuomet specialiųjų tarnybų transportui yra būtina patekti į laisvės alėja, kadangi stulpeliai yra judantys, problemų dėl to nekiltų.

Apskritai, paprastieji stulpeliai yra įvardijami kaip viena iš pagrindinių priežasčių dėl kurios apgadina automobilių kėbulas. Šis modernus įrenginys buvo pagamintas Vokietijoje ir Kauno miesto savivaldybei atsiėjo apie 10 tūkstančių eurų.

Už prietaiso valdymą priežiūrą yra atsakinga Kauno įmonė „Parkavimas Kaune“.

Bus rengiami ir daugiau vietų

Savivaldybė neslepia, jog panašaus pobūdžio prietaisai bus rengiami ir kitose miesto dalyse. Dar mažiausiai du iš jų bus įrengti netoli Nepriklausomybės aišktės – tai yra ties Vytauto prospektu bei Kęstučio gatvėmis.

Pagal pirminius planus, naujieji stulpeliai turėtų atsirasti kitais metais, kuomet bus užbaigtas netoliese esančios Šv.Arkangelo Mykolo bažyčios remontas. Iš K.Donelaičio pusės, tuo tarpu, bus įrengta paprastų stulpelių sekcija.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite