Kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda bus naikinama itin pavojinga sankryža

vilnius-kaunas-klaipėda rekonstrukcijaLietuvos automobilių kelių direkcija davė žalią šviesą dar vienam valstybinės reikšmės kelio rekonstrukciniam darbui.

Pagal naują sutartį, buvo nuspręsta imtis A1 kelio (magistralės Vilnius-Kaunas-Klaipėda) ruožo nuo 103 iki 107 kilometro visuotinio atnaujinimo darbams.

Tikimasi, jog rekonstruotas Kauno transporto ruožas bus kur kas saugesnis nei lig šiol, taip pat tikimasi sumažinti transporto spūstis bei užtikrinti bendrai geresnę infrastruktūrą šiame kelyje.

Pasirinktas vienas iš 7 projektų

Skaičiuojama, jog sutarties vertė iš viso siekia apie 17,5 milijono eurų kartu su PVM. Pagal planą, darbai turi būti atlikti per 8 mėnesius nuo pasirašytos sutarties įsigaliojimo datos. Privalomoji 3 mėnesių trukmės techninė pertrauka, į bendrąją sutartį įskaičiuota nebuvo.

Oficialiai sutartis buvo pasirašytas dar 2020 metų Spalio 28 dieną, tačiau įsigaliojo tik 2020 metų Lapkričio 11 dieną. Įvykiai užsidelsė, iki kol projekto rangovas paruošė draudimo laidavimo raštą kuris atitinka visus pirkimo dokumentų reikalavimus.

Iš visos Lietuvos automobilių kelių direkcijos konkursui buvo pateikti 7 pasiūlymai dėl kelių remonto. Kiekvienas iš jų buvo vertinamas pagal savo ekonominę naudą, na o geriausias iš jų buvo atrinktas pagal kainą, kokybė ir aktualumą visuomenei. Papildomai vertinta ir darbų atlikimo terminas bei garantinis terminas po darbų atlikimo.

Pagrindinis tikslas – didesnis saugumas šiame kelio ruože

Anot Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovybės, sėkmingai įvykdžius šį projektą ženkliai padidės eismo sauga, kadangi bus įgyvendinami sprendimai susiję su eismo rizikos mažinimu.

Rekonstravus A1 kelio ruožą nuo 103 iki 107 km, bus pakeista vieno lygio sankryža pasižyminti didesne susidūrimų tikimybe, nutiesti papildomi jungiamieji keliai, pasitelktos papildomos saugumą ir organizuotumą užtikrinančios inžinerinės priemonės.

Verta paminėti ir tai, jog šis kelio ruožas patenka ir į bendrą „Via Baltica“ plėtros projektą. Po rekonstrukcijos, ši transeuropinio kelių tinklo dalis atitiks aukščiausius europinius saugumo ir techninius standartus.

Projektą finansuoja tiek Europos Sąjungos plėtros programos, tiek ir atitinkami LR valstybiniai fondai.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite