Vienas seniausių ralių Lietuvoje – jau greitai Kaune

kauno ralis 2020Vos už kelių dienų Kaune, jau 47-ąjį kartą griaudės variklių gausmas – vyks kasmetinis ralis „Kauno ruduo 2020”.

Šis automobilių entuziastų renginys ypatingas tuo, kad sugebėjo išlikti net ir sunkiausiais laikais, stingant degalų ir pinigų varžybų organizavimui sovietmečiu.

“Nemuno žiedas” savaitgalį sulaukė svečių →

Žiūrovams ir šiais metais žadamas įspūdingas renginys – net dviejų trasų ralis, veteranų pagerbimas bei mini ralio apdovanojimų ceremonija.

Bus pagerbti veteranai, prisimintos ralio legendos

Varžybose jau daug metų vyksta labai graži tradicija – žymiausių Lietuvos istorijoje automobilistų pagerbimas, įskaitant meistrus, legendinius ralio dalyvius, varžovus bei buvusias kolegas.

Išreikšti pagarbą entuziastai atvykdavo ne tik iš Lietuvos, tačiau ir iš kitų pasaulio šalių. Deja, tačiau dėl šiuometinės situacijos ceremonijos principą tenka kiek keisti, o vietoje daugumos svečių organizatoriams keliauja sveikinimų ir palaikymo telegramos iš tokių šalių kaip Izraelis, Graikija, Vokietija ir Jungtinės Amerikos Valstijos.

Dėmesio centre – vyriausi ralio dalyviai. Vytautas Vanagas – jau garbingo 90 metų amžiaus, o jo kolega Algirdas Rymonis – neseniai atšventė 85 metų sukaktį. Vyrų duetas vairuos legendinį „Volga GAZ 21“ automobilį, tą patį su kuriuo vos prieš keletą metų laimėjo lenktynes „Aplink Lietuvą“.

Iššūkį veteranams mes vienas tituluočiausių Lietuvos lenktyninkų Eugenijus Tumalevičius su savo vairuojama „Subaru Impreza“ ir dar daugelis kitų dalyvių.

Bus važiuojamos dvi distancijos

Rugsėjo 19 dieną, 10 valandą vykstančiame ralyje dalyviai varžysis dviejose distancijose. Pirmoji trasa – 103 km maršrutas su 5 asfalto rungtimis ir 1 žvyro prasidės ir užsibaigs Rotušės aikštėje.

Kita trasa – 169 km distancija einanti per Kauno miestą iki Šakių rajono su 11 asfalto ir 3 žvyro rungtimis. Kartu su šiomis rungtynėmis vyks ir paskutinis mini ralio etapas po kurio dalyviams bus išdalinti apdovanojimai.

Abejose distancijose žvalgyba nebus atliekama, todėl dalyviai lenktyniaus nesusipažinę su trasa prieš tai.

Unikalūs automobiliai – lenktynių puošmena

Žiūrovus kartu stebins unikalūs, tik tokiame renginyje matomi automobiliai – nuo standartinių, specialiai paruoštų sportinių iki vis daugiau susidomėjimo sulaukiančių istorinių automobilių.

Didžiausia pastarosios grupės pažiba ko gero įspūdingasis „Aston Martin DB3S“, neseniai dalyvavęs ir kituose Lietuvos ralio renginiuose. Žiūrovai taip pat matys amerikietišką senolį „Studebaker“, „Mercedes Benz 320“, „Buick Sport Roadster 5.0“, „Plymouth Deluxe“, „Chrysler CM“ bei kitas klasikinio statuso mašina

Dalyvaus ir neįgalieji

Pilnomis teisėmis ralyje dalyvaus ir neįgalieji, vairuosiantys specialiai jiems pritaikytus automobilius. Ralyje dalyvaus ir praietų metų šios įskaitos nugalėtojai – Vytautas Bareckas ir Algimantas Kojis.

Jiems iššūkį mes „Volvo S70“ Vairuojamas Ramintos Šukytės ir Rolando Šukio ekipažo, „Audi 80“ vairuojamas Roko Dailydės ir Roberto Šimonio bei daugelis kitų dalyvių.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite