Kaip parduoti automobilį supirkėjui?

automobilių supirkimas

Kaip žinoma, vairuotojai dažnai keičia automobilius, parduodami seną turėtą automobilį ir nusipirkdami naują. Dėl įvairių priežasčių, kai reikia rinktis kam konkrečiai parduoti automobilį, vairuotojai vis dažniau atsisuka į supirkėjų pusę.

Toks būdas parduoti automobilį turi savų privalumų ir trūkumų, bet pirmiesiems nusvėrus pastaruosius ir tvirtai apsisprendus automobilį pardavinėti supirkėjui, būtina žinoti kaip konkrečiai tą padaryti, kad neparduoti automobilio per pigiai.

Kas yra automobilių supirkimas?

Jei tiksliai nežinote, tai automobilių supirkimas yra ūkinė veikla, kuria užsiima tiek įmonės, tiek privatūs asmenys (per individualias įmones ar dirbant pagal individualios veiklos pažymėjimą). Automobilių supirkėjai superka bet kokias transporto priemones (dažniausiai lengvuosius automobilius), juos sutvarko ar patobulina bei parduoda už brangiau, taip uždirbdami pelną.

Įprastai supirkėjai nepasiūlo tokios kainos, kurią gautumėte automobilį pardavinėdami kitais būdais. Tai – esminė priežastis, atbaidanti vairuotojus nuo bandymų savo automobilį parduoti supirkėjams. Tačiau didelė konkurencija tarp supirkėjų reiškia, kad net jei kaina bus mažesnė, nei rinkos, skirtumas tikrai nebus didelis.

O privalumų supirkėjai tikrai gali pasiūlyti: tai ir pardavimo greitis, ir prisiderinimas prie jūsų (pardavėjo), ir momentinis atsiskaitymas, ir automobilio išsigabenimas, ir dokumentų sutvarkymas, ir galimybė parduoti tokį automobilį, kurio vienintelis kitas pirkėjas galėtų būti metalo laužas (nes supirkėjai perka daužtus, nevažiuojančius ar kitų pardavimą apsunkinančių defektų turinčius automobilius).

Apibendrinus, supirkėjai siūlo tam tikrą kompromisą tarp mažesnės pardavimo kainos, bet daug paprastesnio pardavimo.

Automobilių pirkimas per supirkėjų platformas

Išsiaiškinus, kas yra automobilių supirkimas, pakalbėkime apie būdus, kuriais galima pasiekti supirkėjus ir gauti jų pasiūlymus. Paprasčiausias šiuo metu rinkos prieinamas būdas yra pasinaudoti automobilių supirkimo platformomis, kurios apjungia bent kelis supirkėjus. Geriausias to pavyzdys – visisupirkejai.lt platforma.

Kaip tai veikia? Jums užtenka pateikti vieną užklausą su pagrindine informacija apie automobilį, įvardinti jo markę, modelį, pagaminimo metus, darbinį tūrį bei nurodyti savo kontaktinius duomenis. Tuomet jūsų užklausą gaus visi supirkėjai, kurie bendradarbiauja su pasirinkta platforma. O tuomet jau galite tikėtis gauti bent jau preliminarių pasiūlymų iš bent kelių supirkėjų, kas palengvins pasirinkimą ir derybas.

Automobilio pardavimas supirkėjui tiesiogiai

Galima supirkėjui automobilį parduoti tiesiogiai. Toks pasirinkimas rekomenduotinas tiems, kurie tiksliai žino, ką daro arba kurie žino patikimą supirkėją su kuriuo bendradarbiauja ne pirmą kartą. Tai gali dar labiau palengvinti pardavimą. Bet toks pasirinkimas tinka tik mažumai pardavėjų.

Dažniausiai automobilį parduodantys vairuotojai nebus turėję jokių komercinių santykių su jokiais supirkėjais, todėl pardavinėti automobilį pasirinktinai vienam supirkėjui gali būti rizikinga. Jei dėl kokių nors aplinkybių apsisprendžiate automobilį pardavinėti būtent taip, būtinai pasirinkite tik patikrinamą supirkimo istoriją turintį supirkėją.

Geriausia, jei galėsite patikrinti ne tik supirkėjo veiklos istoriją, bet taip pat ir atsiliepimus. Patikimiausia automobilį pardavinėti supirkėjams, kurie tokia veikla užsiima legaliai ir yra ją įregistravę (tokių supirkėjų reputaciją patikrinti yra paprasčiausia).

Sandorio užbaigimas

Suradus tinkamą supirkėją, užbaigti pardavimą bus juokų darbas. Suderinus laiką ir vietą, susitiksite su supirkėju automobilio apžiūrai. Jei nekils jokių nesklandumų, pardavimą galėsite užbaigti vietoje: supirkėjas bus paruošęs dokumentus, o juos įtvirtinus parašu, pinigus už automobilį gausite vietoje (jei nesutariama kitaip, supirkėjai beveik visada atsiskaito grynais).

Gerai sukritus aplinkybėms, visą pardavimą, nuo pradžių iki pabaigos, galima pradėti ir užbaigti dar tą pačią dieną.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!