Projektas Vilnius-Kaunas. Ar įmanoma turėti bendrą infrastruktūrą?

projektas-vilnius-kaunasNedidelė grupelė Seimo narių praeitą savaitę pasiūlė atgaivinti daugiau nei prieš dešimtmetį sugalvotą Vilnius-Kaunas projektą.

Jo tikslas – sujungti sostinę ir laikinąją sostinę bendra transporto infrastruktūra, kultūrinėmis ir ekonominėmis kryptimis.

Kauno automobilių supirkėjai vienoje vietoje →

Idėją priminė liberalai

Prieš dešimtmetį pradėta narplioti dvimiesčio idėja seime buvo priminta liberalų frakcijos Seime dėka. Ją užregistravo keturi nariai: J.Liesys, J.Baublys, J.Varkalys ir R.Juška.

Šių narių nuomone, Vilnius-Kaunas dvimiesčio projektas turėtų būti pripažintas kaip ypatingos valstybinės svarbos ir turėtų būti pradėtas vykdyti nedelsiant.

Esą kuriant labai greito susisiekimo projektą tarp miestų, sujungiant kultūrinius, ekonominius ir žmogiškuosius resursus būtų sukurtas labai stiprus dvipolis.

Pradėtas beveik prieš 20 metų

Pirminis susitarimas vertas beveik 1,5 milijardo eurų buvo pasirašytas dar 2002 metais tarp tuometinių miestų merų, Vilniaus A.Zuoko ir Kauno E.Tamašausko. Dėl didelio lėšų stygiaus 2013 metais projektas buvo laikinai sustabdytas.

Anot dabartinio Vilniaus mero R.Šimašiaus, projektas yra ambicingas, tačiau visiškai realiai galimas įvykdyti. Jo nuomone, pirminis projektas žlugo dėl praktinių problemų ir prasto organizuotumo.

Esą net toks dalykas kaip bendra Vilniečio-Kauniečio kortelė padėtų suartinti abu miestus morališkai ir būtų pirminis žingsnis tvirtai infrastruktūrai.

Daugiau saugumo ir galimybių

Dar vienas pabrėžiamas tokio projekto privalumas – tai didesnis saugumas rytų Lietuvoje. Turint omenyje artėjantį Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje užbaigimą, esant incidentams būtų galima lengviau mobilizuoti gyventojus pasitraukimui.

Taip pat paminimas ir geresnis oro uostų bei “Rail Baltica” geležinkelio išnaudojimo galimybės. Būtų kur kas paprastesnis susisiekimas žmonėms, krovinių vežimui ir t.t.

Ši idėja – iš tiesų grandiozinė, tačiau tikrai realiai įgyvendinama ir įmanoma. Viskas priklauso nuo to ar pritars šio projekto prikėlimui Seimas pritars. Vienaip ar kitaip, Vilniaus-Kauno dvipolis turėtų akivaizdžių savo privalumų.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite