Šiaurės prospekto Klaipėdoje gyventojai sunerimę – reikia daugiau saugumo eisme

šiaurės prospekto gyventojai sunerimęNetoli Šiaurės prospekto esančiame Luizės kvartales gyventojai baiminasi tiek dėl savo, tiek dėl artimųjų saugumo ir formaliu prašymu kreipėsi į miesto savivaldybę su tikslu sustiprinti aplinkinių kelio ruožų saugumą.

Vis dėl to, tikslių sprendimų savyvaldybė priimti dar neplanuoja, esą reikia detalesnės situacijos dėl miesto transporto įvertinimo ir ekspertų pateiktos analizės.

Gyventojų bendruomenė įvardijo savo prašymus

Vienas iš pagrindinių reikalavimų pateiktų eismo saugumo komisijai buvo griežtas leidžiamo greičio apribojimas iki 30 km/h visame kvartale. Prie to pačio, paprašyta ir įrengti daugiau kalnelių greičiui riboti. Manoma, jog jų reikėtų apie 15 visai teritorijai.

Dauguma posėdyje dalyvavusių Klaipėdiečių – visą gyvenimą šiame kvartales gyvenantys žmonės. Anot jų, per daugelį dešimtmečių ši miesto dalis smarkiai vystėsi, tačiau kartu tas privedė tikrai pavojingų eismo sąlygų susidariusių šiuose ruožuose.

Čia esą praktiškai kiekvieną savaitę įvyksta smulkios avarijos kur nukenčia ne tik vairuotojai bei automobilių keleiviai, tačiau ir šaligatviu einantys pėstieji. Eismo įvykių rizika esą dar labiau išaugo kai savivaldybė ėmesi plėsti aplinkines šiaurės prospekto gyvenvietes, kaip pavydžių „Dangės“ gyvenamųjų namų kvartalas.

Pasekoje ženkliai padidėjo eismo srautas vykstančių į darbus ir grįžtančius iš jų, situacijai nepadeda ir neseniai atkeltas „Regitros“ filialas bei naujas prekybos centras. Todėl papildomų saugumo priemonių reikia imtis atsižvelgiant į vis intensyvėjančią miesto dalį.

Pareigūnai – pritarė, savivaldybė mano – reikia palaukti

Posėdyje dalyvavusi Klaipėdos kelių policijos vadovybė išreiškė nuomonę, jog eismo įvykių padidėjimui įtakos ko gero turėjo ne tik didesnis srautas, tačiau ir netinkamas sankryžų žymėjimas. Daugumoje vietų sankryžos yra lygiareikšmės, neatskirtos pagrindinį ir šalutinį kelią žyminčiais ženklais.

Jie savo ruožtu pritarė 30 km/h ribojimo įvedimui, tačiau tuo pačiu metu siūlė savivaldybei apsvarstyti pakeisti sankryžų žymėjimus turėsiančius pakeisti važiavimo per sankryžas principą.

Savivaldybės atstovai, bent jau kol kas, staigių pokyčių šioje gyvenvietėje tikrai nesiruošia daryti. Esą visų pirma reikia atlikti pilną eismo situacijos vertinimą, atsižvelgti į ekspertų bei aplinkinių gyventojų nuomone.

Buvo nuspręsta klausimą perkelti iki kito posėdžio.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas / 5. Balsų skaičius:

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!