Lideikio gatvėje Klaipėdoje – papildomos priemonės vairuotojams

lideikio gatvėje nauja informacinė sistemaKlaipėdoje esančios P. Lideikio gatvės ruože ties viaduku su geležinkeliu yra moderni kintamos informacijos sistema kurios pagrindinis tikslas – laiku vairuoti informuoti vairuotojus apie besikeičiančias eismo sąlygas bei didinti saugumą keliuose.

Klaipėdos savivaldybės iniciatyva kartu su kelių direkcija įrengta sistema turėtų atnešti pozityvių pokyčių šiame ruože.

Savivaldybė įvardijo sistemos funkcijas

Klaipėdos miesto savivaldybė oficialiame pranešime paskelbė, jog naujoji ruože veiksianti sistema vairuotojus informuos dėl besikeičiančių oro sąlygų ir kelio būklė.

Pranešimai skelbs užfiksuotas kelio dangos deformacija, plikledžio pavojus, oro temperatūrą bei ant viaduko esančio vėjo greitį.

Apie potencialiai suprastėjusias sąlygas eisme sistema informuos realiu laiku ir kartu galės keisti maksimalų leistiną ruožo greitį.

Apart automatinių pranešimų, sistema taip pat atvaizduos operatoriaus įvestus pranešimus apie susidariusią spūstį, eismo įvykius kelyje, greičio apribojimus. Visa ši informacija bus atvaizduojama tiek tekstiniu pranešimu, tiek kelio ženklais.

Yra ir keletas siurprizų

Sistema taip pat turės specialius daviklius kurių tikslas – nustatyti važiuojančių automobilių greitį. Jei bus pastebėtas greičio viršijimas, vairuotojai bus skatinami sumažinti transporto priemonės greitį iki leistina.

Savivaldybė taip pat atskleidė, jog sistemą bus galima panaudoti ir ypatingoms ir linksmoms progoms. Kaip pavyzdys, artėjant švenčių metui, miestiečius važiuojančius keliu bus galima pasveikinti ir kartu palinkėti gero kelio.

Šiuo metu tai yra vienintelė tokio pobūdžio informacinė sistema Klaipėdoje. Apie 180 tūkstančių eurų kainavęs pirkinys buvo nupirktas ir įrengtas Lietuvos automobilių kelių direkcijos eismo sistemų šalyje plėtros lėšomis.

Turint omenyje, jog šis ruožas – vienas intensyviausių mieste net ir ne piko valandomis, naujos informacinės technologijos turėtų ženkliai padidinti eismo saugumą ir paskatinti vairuotojus būti budriais ir atsargiais.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas / 5. Balsų skaičius:

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!