Klaipėdos transportas

klaipėdos transportasKlaipėdos transportas – tai visos viešojo transporto paslaugos teikiamos Klaipėdos miesto savivaldybėje.

Miesto maršrutų organizavimu, priežiūra bei koordinacija užsiima įmonė VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“.

Šios įmonės numatytus maršrutus šiuo metu aptarnauja 3 įmonės teikiančios paslaugas didžiaisiais autobusais, t.y. – „Klaipėdos autobusų parkas“, „Pajūrio autobusai“ ir „Gintarinis vairas“.

Prieš maršruto infrastruktūros taip pat renkliai prisideda ir mikroautobusų įmonės. Mieste iš viso yra 34 maršrutai.

Klaipėdos transporto funkcijos

Pagrindinė Klaipėdos transporto srautus reguliuojanti įmonė „Klaipėdos keleivinis transportas“ transportas atlieka pagrindines transporto funkcijas mieste.

Jos yra:

 • Viso miesto viešojo transporto koordinavimas
 • Viešojo transporto mieste organizavimas
 • Tvarkaraščių ir maršrutų kūrimas bei tvarkymas
 • Informacinių sistemų susijusių su viešuoju transportu tobulinimas ir valdymas
 • Viešojo transporto vežėjų darbo priežiūra
 • Keleivių kontrolė, bilietų gamyba ir platinimas
 • Pajamų už parduotus bilietus rinkimas ir atsiskaitymas su vežėjais
 • Duomenų apie viešąjį transportą kaupimasi ir analizė
 • Būtinųjų dokumentų ir aktų ruošimas
 • Leidimų vykdyti pavežimus viešąjame transporte išdavimas
 • Miesto parkavimo sistemos tobulinimas ir valdymas
 • Ekologiškų technologijų viešąjame transporte diegimas ir užtikrinimas

Klaipėdos transporto rūšys

Verta pabrėžti, jog Klaipėdos miesto transporto infrastruktūrą bendrąja prasme sudaro keletas pagrindinių sektorių.

Geležinkelio transportas

Atsakinga institucija: Klaipėdos geležinkelio stotis
Adresas: Priestočio g. 1
Tel.: +370 46 31 36 77

Autobusų ir mikroautobusų transportas

Atsakinga institucija: Klaipėdos autobusų stotis
Adresas: Butkų Juzės g. 9
Tel: +370 46 41 15 47
+370 46 41 15 39

Lėktuvų transportas

Atsakinga institucija: Palangos oro uostas
Adresas: Liepojos pl. 1, Palanga
Tel.: +370 36 52020
El. paštas: info@palanga-airport.lt

Keltas

AB Smiltynės perkėla
Adresas: Nemuno g. 8, LT-91191, Klaipėda
Tel. +370 46 36 50 18
El. paštas ds@keltas.lt

Klaipėdos autobusų transporto istorija

Galima sakyti, jog svarbiausią miesto transportos infrastruktūros dalį sudaro autobusų transportas. Žemiau aprašome vienos pagrindinių įmonių – „Klaipėdos autobusų parkai“ istoriją.

Įprastine data kuomet įsikūrė dabartinę „Klaipėdos autobusų parkai“ atitinkanti bendrovė yra laikoma 1955 metų Lapkričio 5 diena. Tądien mieste buvo užregistruotas valstybinis „Autobusų – taksomotorinis autoūkis“.

Per ateinančius metus įmonė smarkiai išaugo ir 1972 metais, po jos reorganizavimo dirbo jau su 1320 žmonių kolektyvų ir net 260 reguliarių autobusų. Daugiausiai tuometiniame parke galima buvo rasti visoje Sovietų Sajungoje populiarius, vengriškus Ikarus autobusus. Įmonės plėta tęsėsi ir ateinančiais metais, kuomet parką papildydavo maždaug po 30 naujų autobusų kasmet.

1992 metais, jau Lietuvai atgavus nepriklausomybę, įmonė buvo atskirta nuo gretimai esančios taksi parko. Pastarasis buvo privatizuotas su beveik 200 automobilių.

Dar po kelių metų, 1995 metais, įmonė pakeitė savo teisinę formą ir tapo uždarąją akcine bendrove. Lig šiol, visos įmonės akcijos priklauso Klaipėdos savivaldybei.

1999 metais, Klaipėdos miestui gavus dovaną iš tuometinės Švedijos vyriausybės (27 autobusus) įmonei pavyko atnaujinti savo autobusų parką ir taip ženkliai pagerinti teikiamų paslaugų kokybę.

2003 metais buvo įkurta jau minėta bendrovė „Klaipėdos kelevinis transportas“. Šiai įmonei buvo patikėta daug funkcijų – viešojo transporto organizavimo, bilietų platinimo, keleivių kontrolės ir kitos valdomososios funkcijos.

Verta paminėti ir tai, jog Klaipėda buvo pirmasis miestas kuris atsisakė sovietinių autobusų palikimo. Tai jam pavyko padaryti 2004-2005 metais kuomet padidėjusio kapitalo dėka įmonė įsigijo „Mercedes“ ir „Man“ žemagrindžius autobusus.

2009 metais, buvo pilnai atrenovuota ir į naują vietą perkelta Klaipėdos autobusų stotis. Darbus pavyko atlikti vos per 5 mėnesius.

Vos po kelerių metų – Klaipėdos miestas pirmasis Lietuvoje žengė prie ekologiškesnių autobusų modelių naudojimo viešąjame transporte. Per 2011-2014 metus buvo įsigyta beveik 30 naujutėlaičių suslėgtomis dujomis varomų autobusų „Irisbus Citelis“ ir „Castrosua Tempus“.

Dabartiniais laikais, įmonė ir toliau išlieka kaip viena iš didžiausių transporto bendrovių šalyje. Šiuo metu įmonėje dirba apie 300 darbuotojų, dauguma iš jų – vairuotojai. Įmonė kartu aktyviai dalyvauja sprendžiant klaipėdiečiams aktyvius transporto klausimus.

Klaipėdos istorijoje būta ir miesto tramvajaus

Galbūt ne daug kas tai žino, tačiau Klaipėdos miestas kadaise yra turėjęs ir tramvajaus sistemą, veikusią kaip viešojo transporto dalis nuo 1904 iki 1934 metų.

1904 metais atidaryta sistema buvo ir lig šiol lieka vieninteliu Lietuvos teritorijoje kursavusiu elektrinio tramvajaus maršrutu. Iš Klaipėdos elektrinės gaminama energija maitintas tramvajus sėkmingai jungė miesto uostą ir geležinkelio stotį su priemiesčiais bei miesto centru.

Ilgą laiką buvo manyta, jog šio tramvajaus veikla 1934 metais buvo uždrausta dėl privačių radijo savininkų iniciatyvos. Esą sistema visame mieste kėlė radijo bangų trikdžius. Tačiau kiek vėliau paaiškėjo, jog miestas paprasčiau neturėjo pakankamai lėšų atnaujinti ir plėsti tramvajaus tinklą, todėl dėl nusidevėjimo jo buvo paprasčiausiai atsisakyta.

Pastaraisiais metais, tramvajaus idėja Klaipėdoje, panašu, jog vėl užgimė. 2017 metais buvo pradėtos pirminės plano tramvajaus jungčiai nuo Herkaus Manto gatvės iki Taikos prospekto.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1