Automobilio apklijavimas

automobilio-apklijavimasAutomobilio apklijavimas PVC plėvele dideliu greičiu populiarėja Lietuvoje, dar prieš penkerius metus tai buvo gan retas dalykas, tačiau šiandien kiekvienas automobilio savininkas, nusprendęs pakeisti automobilio spalvą, per kelias dienas ypač paprastai ir be jokių pasekmių automobilio kėbului gali tai padaryti.

Nusprendėme pačios šią paslaugą išbandyti ant savo BMW 3-serijos kupė (1992). Mūsų tikslas buvo pamatyti kaip tai  daroma bei pakeisti atsibodusią automobilio spalvą ir išsiskirti iš pilkos minios, juk minėtas automobilis dalyvauja slalomo varžybose, Lietuvos žurnalistų ralyje bei kituose renginiuose.

Automobilio apklijavimo plėvele klausimu kreipėmės į Autoapklijavimas.lt specialistus, su kuriais parinkome spalvų derinį bei aptarėme visas projekto detales, juk norėjome, kad automobilis taptų tikra puošmena Lietuvos gatvėse.

Visų pirma išsirinkome spalvų derinį, automobilio šonus nusprendėme padaryti tamsiai rožinės spalvos, o variklio dangtį, stogą ir bagažinę apklijuoti anglies pluošto imitacijos plėvele (karbonu). Aptarėme derinio detalės ir atidavėme savo „bolidą” papuošimui.

Rezultatas gavosi tikrai išskirtinis (nuotraukose žinoma matote :), jis gali patikti, jo galima nekęsti, tačiau gatvėje su juo važiuojant jausmas tikrai išskirtinis: automobilis traukia visų akį. Gražiai parinktas spalvų derinys ir juodi ratlankiai kartu puikiai atrodo.

Tiek prieš apklijuojant automobilį plėvele, tiek jau eksploatuojant tokį automobilį mums kilo begalės klausimų apie tai kiek galėsime su apklijuotu automobiliu važinėti, ką daryti su automobilio dokumentais bei kaip tokį automobilį prižiūrėti, apie visa tai kalbamės su Autoapklijavimas.lt specialistais Maksimu ir Pavelu Volkovais.

Ar senai užsiimate automobilių apklijavimu plėvele bei kur sėmėtės žinių ir patirties, juk ir šioje srityje, kaip ir kitose, yra savų niuansų ir techninių taisyklių?

– Automobilių apklijavimo plėvele technologija atsirado pakankamai senai, nors sparčiai populiarėti pradėjo tik prieš porą metų. Dirbti su plėvele išmokome ilgą laiką dirbdami įvairiose reklamos gamybos įmonėse. Pirmus automobilius pilnai apklijuoti mums teko dar 2001 metais. Nuo to laiko tobuliname savo darbo įgūdžius su kiekvienu nauju projektu.

bmw-auto-apklijavimas-1Kokie daugiau pasitaiko klientai, siekiantys išsiskirti ar tiesiog pakeisti automobilio spalvą? Kokios populiariausios automobilių plėvelės (matinės, chromuotos), kokias lietuviai mėgsta spalvas?

– Dažniausiai į mus kreipiasi žmonės norintys pagražinti savo automobilį, padaryti jį išskirtiniu. Jau ilgą laiką Lietuvoje populiariausios yra juoda ir balta matinės spalvos bei juodas karbonas. Nors yra labai daug kitų įdomių, išskirtinių spalvų, lietuviai jų kol kas išbandyti nesiryžta.

Pakalbėkime daugiau apie automobilių apklijavimą, kuo šis būdas pranašesnis už automobilio perdažymą?

– Pirmiausiai tai išskirtinės spalvos ir struktūros, kurios yra pasiekiamos plėvelės dėka, kurių praktiškai neįmanoma išgauti dažymo būdu (arba kaina bus labai didelė), tai įvairios matinės spalvos, spalvotas chromas, įvairios karbono ir braižyto metalo imitacijos ir pan. Dar vienas didelis privalumas yra tas, kad plėvelę panorėjus galima nuimti ir automobilis vėl bus toks , koks ir buvo iki apklijavimo. Prie viso šito plėvelė dar ir apsaugo automobilio dažus nuo įbrėžimų ir akmenukų.

Arčiau prie temos, kokie reikalavimai keliami apklijuojamo automobilio kėbului?

Jeigu nusprendėte apklijuoti automobilį plėvele jokie specialūs reikalavimai netaikomi, tačiau tam, kad apklijavimas būtų gražus, reiktų, kad kėbulas neturėtų žymių defektų t.y. nelygumų, rudžių, didelių įbrėžimų.

Šiek tiek apie dokumentaciją, ar reikia keisti automobilio techninį pasą bei kiek tai kainuoja?

Per 15 dienų po apklijavimo, reikia kreiptis į VĮ „Regitra” dėl spalvos pakeitimo dokumentuose. Tai kainuos 60 Lt (automobilio spalvos techninė apžiūra ir naujas technikinis pasas).

Kiek trunka automobilio apklijavimas plėvele?

Automobilio apklijavimas trunka apie 2-3 dienas.

Ir kaip visada apie kainą, kiek vidutiniškai kainuoja padengti automobilį plėvele, bei nuo ko priklauso automobilio apklijavimo plėvele kaina?

– Kainos yra skaičiuojamos individualiai, priklausomai nuo plėvelės spalvos ir gamintojo, automobilio dydžio ir kėbulo sudėtingumo. Vidutiniškai darbas su plėvele kainuoja apie 2000 – 3000 Lt, nors yra ir prabangių plėvelių, kurios gali kainuoti ir 8000 – 10 000 Lt.

bmw-auto-apklijavimas-procesas

Kaip visgi reiktų prižiūrėti apklijuotą automobilį, kaip jį patariama plauti, ar yra kitų pastebėjimų ir patarimų dėl apklijuoto automobilio kėbulo priežiūros?

– Plėvele dengti automobiliai specialios priežiūros nereikalauja, tačiau patartina juos plauti rankiniu būdu su kempine. Taip pat automobilio galima nesausinti, nes lašeliai tiesiog nuo jo nurieda.

Kaip plėvelę galima nuimti?

– Plėvelė gan paprastai nusiima šildant statybiniu fenu. Tai galima padaryti pačiam arba galima susitarti dėl nuėmimo automobilių plovyklose. Pas mus apklijuotus automobilius galime nulupti mes.

bmw-e36-pink-apklijotas-atomobilisIr pagaliau, kiek laiko su apklijuoti automobilių galime važinėti, kokia garantija?

-Apklijavimui naudojame tik kokybišką, visame pasaulyje gerai žinomų gamintojų plėvelę. Plėvelės tarnavimo laikas irgi priklauso nuo spalvos ir gamintojo, dažniausiai tai būna 5 – 10 metų. Darbams mes suteikiame iki 2 metų garantiją.

Taigi reziumuojant galime pasakyti, kad automobilio apklijavimas PVC plėvele tikrai greitas ir paprastas būdas sukurti išskirtinį automobilį arba tiesiog pakeisti spalvą. Apklijuoto automobilio kėbulo priežiūra nereikalauja papildomų priemonių, o su tokiu automobiliu galima važinėti net 5 ar 10 metų.

Dar kartelį pasigrožėkime gražiais automobilių apklijavimo, o gal tiklsiau tiuningo projektais, o už išskirtinį automobilį ir konsultaciją automobilio apklijavimo PVC tema dėkojame Autoapklijavimas.lt specialistams.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite