Rekonstruotas Jūrininkų prospektas bus ir vėl rekonstruojamas?

rekonstruojamas jūrininkų prospektasPasak Klaipėdos miesto savivaldybės atstovų, remonto darbai vykę Jūrininkų prospekte buvo vykdomi tinkamai neatsižvelgiant į tai, jog būtina suderinti gretimai esančius šviesoforus sankryžoje tarp Jūrininkų prospekto ir Minijos gatvės.

To pasekmė – padidėjusios miesto spūstys. Savivaldybės atstovai neseniai susirinko diskusijai apie tai kaip šią problemą būtų galima spręsti.

Neseniai rekonstruotame ruože – netinkamai sureguliuoti šviesoforai

Pagrindinė problema rekonstruotame jūrininkų prospekte esą yra šviesoforas kuris šiuo metu visiškai neatitinka Klaipėdiečių lūkesčių.

Taip yra todėl, jog šis šviesoforas buvo įrengta šalia esančios pervažos, taigi dažnai būna, jog net ir degant žaliam šviesoforo signalui per jį važiuoti negalima, kadangi tuo metu važiuoja traukinys. Panašiai atsitinka ir tuo metu kai traukinių nėra, tačiau šviesofore dega raudona šviesa, vėlgi neleidžianti vairuotojams važiuoti.

Diskusijų metu buvo ieškoma būdų suefektyvinti patį šviesoforo veikimą ir jo ciklus. Kartu buvo aptartas klausimas dėl įvažiavimo į aplinkines teritorijas pagerinimo. Savo siūlymus problemai spręsti pateikė tiek Klaipėdos viešuoju transportu, tiek eismo sprendimus vykdančios įmonės šiame mieste.

Pirminiai pokyčiai bus atlikti per savaitę

Pasak diskusijai vadovavusių savyvaldybės atstovų, už darbų vykdymą atsakinga įmonė jau nuo kitos savaitės vykdys pirminius šviesoforo pakeitimus.

Buvo nuspręsta, jog reikės padidinti laiko tarpą kuomet dega geltonas šviesoforo signalas, tačiau didesnių pokyčiu kol kas neapsimoka, kadangi automobilių ir dviratininkų srautas vakare šioje dalyje nėra toks didelis, kad būtų būtina daryti drastiškus keitimus.

Vis dėl to juos esą reikia atlikinėti ne šviesoforui, o pačioje sankryžoje. Tam, jau prireiks esminės sankryžos rekonstrukcijos.

Neatmetama, jog darbai taip pat gali kiek pastrigti, kadangi darbams vykdyti reikia atrasti papildomų lėšų. Pokyčius numatoma vykdyti platinant plačią sankryžą ir kartu sinchroniškai susieti šviesoforo veikimą su užsidarančią geležinkelio pervaža.
Taigi, kai atvažiuoja traukinys ir vairuotojams ir taip negalima važiuoti, šviesoforas akimirsniu turėtų užsidegti raudona spalva taip pat.

Apart savivaldybės numatytų lėšų, viliamasi, jog prie rekonstrukcijos finansiškai prisidės ir aplinkinės bendrovės atstovai kuriems sankryžos su efektyvinimas yra itin aktualus. Tai turėtų kur kas pagreitinti visus planuojamus darbus šiame ruože.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite