Kaip tinkamai laikyti ir vežti metalinę čerpę

stogo danga

Metalinė čerpė – populiari stogo danga, kurią dėl savo geometrijos ir sudėties ypatumų reikia kruopščiai transportuoti ir sandėliuoti. Jei laikysitės nustatytų taisyklių, jų pagalba bus galima išlaikyti nepažeistus lakštus ir pastatyti tvirtą stogą. Nepaisydami šių procesų reikalavimų, galite susidurti su rimtomis problemomis net ruošiantis kloti metalines plyteles. Parengėme pagrindinę informaciją, kuri bus naudinga pirkėjams ir būsto savininkams, būsimam stogui pasirinkusiems gofruotą stogo dangą.

Kodėl metalinės plytelės reikalauja specialių transportavimo sąlygų?

Medžiaga turi tokias struktūrines savybes, kuriose būtina laikytis visų gaminio tvarkymo taisyklių. Metalinės plytelės pagrindas yra plonas lakštinis plienas, kuris, nors ir yra cinkuotas, gali lengvai deformuotis veikiant mechaniniams poveikiams. Yra keletas priežasčių, kodėl metalines plyteles reikia transportuoti atsargiai:

 • Lakštai, nepaisant jų stiprumo, gali deformuotis veikiant stiprioms mechaninėms apkrovoms. Jei taip atsitiks, gali kilti problemų net gaminio klojimo etape, jau nekalbant apie pačią operaciją.
 • Be deformacijų, lakštų paviršius gali būti subraižytas, tokie išoriniai trūkumai niekam nepatiks.
 • Tinkamai transportuojant lakštų vientisumas garantuoja tolesnį be rūpesčių montavimą ir patį dangos, kaip stogo konstrukcijos dalies, aptarnavimą.
 • Kruopštus tvarkymas su medžiaga garantuoja jos techninių ir dekoratyvinių savybių saugumą. Tai svarbu, nes stogo dangos medžiagos pirkimas visada prilygsta rimtoms išlaidoms.

Kokios yra lakštų pakrovimo ypatybės

Metalinė plytelė yra medžiaga, kurią galima pakrauti ir iškrauti keliais būdais:

 • rankiniu būdu, ty be jokių prietaisų,
 • mechaninis, reikalaujantis mechanizacijos.

Atsižvelgiant į tai, kad bendri gaminių matmenys gali būti skirtingi, priklausomai nuo užsakovo pageidavimų, būtina atsižvelgti į tokių plytelių krovimo ypatybes. Yra patarimų, kurie bus labai svarbūs tokioje situacijoje, ir šie:

 1. Jei lakštų ilgis yra apie penkis metrus, specialūs įtaisai gali tolygiai paskirstyti svorio apkrovą, taip išvengiant lakštų lūžių ir įlinkių.
 2. Šakiniai krautuvai lakštus paima iš apačios, o jei specialių padėklų nėra, tarp šakių ir medinės lentos pakuotės galima naudoti tarpiklį.
 3. Medžiagos iškrovimas rankiniu būdu numato stogdengių dalyvavimą tiesiai objekte. Būtina pritraukti pakankamai rankų, kad lakštai nebūtų sulenkti ir dėl to nekiltų pavojus deformuotis.
 4. Kai reikia išimti lakštą iš pakuotės, tai daroma griežtai vertikaliai, kitaip gali būti pažeista polimerinė danga.
 5. Natūralu, kad mesti paklodes griežtai draudžiama, nes tai medžiaga, su kuria reikia elgtis ypač atsargiai.

Kaip reikia laikyti metalinę stogo dangą?

Metalines plyteles, kaip ir kitas metalines medžiagas, ilgalaikį sandėliavimą rekomenduojama atlikti sausose ir dengtose patalpose ar angaruose, taip pat svarbu vėdinimas. Yra visuotinai priimtos taisyklės ir rekomendacijos, kaip metalinės plytelės turi būti laikomos prieš jas sumontuojant objekte. Šias taisykles lemia tokie veiksniai kaip:

 1. gaminio geometriniai matmenys,
 2. saugojimo laikotarpiai,
 3. dangos tipas,
 4. klimato ypatumai.

Norint efektyviai laikyti medžiagą, būtina ją saugoti nuo kritulių, saulės ir temperatūros svyravimų, nes šie aplinkos veiksniai gali turėti įtakos tolesniam metalinių plytelių lakštų veikimui. Pagrindiniai saugojimo reikalavimai yra šie:

 • Pakuotėse produktus rekomenduojama laikyti ne ilgiau kaip mėnesį.
 • Svarbu užkirsti kelią drėgmės ir kritulių patekimui, taip pat išvengti kondensacijos.
 • Jei planuojamas ilgalaikis sandėliavimas, medinių lentjuosčių pagalba galėsite atskirti lakštus vieną nuo kito, taip tarp jų bus sukurta reikiama ventiliacija.
 • Neįmanoma leisti metalinės dangos kontakto su cheminiais reagentais, taip pat labai nepageidautina kontaktuoti su kitais metalais.

Patarimai namų savininkams

Kokybišką stogo dangą kiekvienas namo savininkas pasirenka pagal savo finansines galimybes ir norus. Taip pat, be atsakomybės už pasirinkimą, jis yra atsakingas ir už tai, ar transportavimas ir sandėliavimas bus atliktas teisingai. Susidomėjimas laikytis taisyklių slypi tame, kad iš rezultato naudos gauna pats namo savininkas – medžiaga išlaiko savo savybes ir funkcionalumą, o būsimas stogas įgauna patikimiausią apsaugą.

Norėdami, kad jūsų stogas būtų montuojamas su geriausiomis metalinėmis čerpėmis, turite:

 • Pasirinkite tinkamą gaminį, atkreipdami dėmesį į plytelių gamintoją, techninius parametrus, geometrijos dizainą ir spalvą.
 • Užtikrinti įsigytų medžiagų transportavimą pagal gamintojų reikalavimus.
 • Jei reikia, laikytis ilgalaikio statybinių medžiagų saugojimo reikalavimų.
 • Jei visi punktai bus įvykdyti, galite būti tikri, kad metalinė stogo danga bus tvirta, ilgaamžė ir apsaugos jūsų namus nuo visų išorės veiksnių.

Metalinės čerpės yra prieinama stogo danga, tačiau ji reikalauja pirkėjo dėmesio visais darbo su ja etapais. Juk plonasluoksnė medžiaga su visa savo ištverme gali būti sugadinta pačiu juokingiausiu būdu. O tai reiškia ne tik neigiamas emocijas, bet ir papildomas išlaidas. Namo savininko užduotis yra visais įmanomais būdais to išvengti.

Šaltinis: manostogas.lt

 

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite