Paspirtukininkai Kaune iš pareigūnų sulaukė nemokamų šalmų

paspirtukininkai sulaukė nemokamų šalmųVis labiau populiarėjant paspirtukams kaip miesto transportui, daugėja ir su šiomis transporto priemonėmis susijusių nelaimingų atsitikimų.

Paspirtukus nuomojanti bendrovė “Bolt” kartu su Kauno policijos pareigūnais paspirtukų vairuotojams dalijo nemokamus šalmus bei priminė apie būtinybę laikytis dviračiams galiojančių KET taisyklių.

Pasirodo, dauguma vairuotojų važiuoja labai pavojingai.

Paspirtukai gali būti labai pavojingi

Eismo ekspertai elektrinius paspirtukus laiko vienomis pavojingiausių transporto priemonių, jei su jais yra važiuojama neatsakingai. Būtent tai iliustruoja ir pastarųjų metų avarijų statistiniai duomenys.

Palyginus su, pavyzdžiui, dviračiu, nuo paspirtuko yra kur kas lengviau ne tik nugriūti, tačiau kartu kyla kur kas didesnė rizika patirti rimtai traumai. Dėl šios priežasties reikia pasirūpinti papildomomis kūno apsaugos priemonėmis, įskaitant ir tinkamą galvos apsaugą.

Remiantis KET taisyklėmis, nepilnamečiams važiuojantiems paspirtuku yra būtinas, tačiau užsisedėję jį suaugusieji sau gėdos taip pat nepasidarytų. Akciją surengusi “Bolt” ir Kauno policijos pareigūnai mieste nepastebėjo nei vieno paspirtuku važiuojančio žmogaus su šalmu.

Kartu įvykdyta žmonių apklausa dėl rekomenduojamo greičio paspirtuku mieste, parodė, jog žmonės taip pat važiuoja ir kur kas greičiau nei rekomenduojama.

Dauguma žmonių teigė važiuojantys iki 30km/h greičiu, nors eismo ekspertai rekomenduoja kur kas mažesnį – 15km/h greitį. Tokiu greičiu esą yra išlaikomas paspirtuko manevringumas atsiradus netikėtai kliūčiai.

Per maždaug pusdienį kauniečiams buvo išdalinta kelios dešimtys nemokamų šalmų, ant jų buvo sužymėtas ir rekomenduojamas greitis važiuojant paspirtuku.

Išdalinti ir KET priminimai

Apart šalmų, visiems sutiktiems paspirtukų vairuotojams policijos pareigūnai įteikė ir bukletus su pagrindines informacija kuri primena vairuotojams, jog paspirtukai – taip pat yra transporto priemonė kuria galioja Kelių Eismo Taisyklės.

Pagal klasifikaciją, elektriniai paspirtukai yra priskiriami motoriniams dviračiams dėl išvystomo maždaug 30km/h greičio ir turimos 1kW variklio galios. Vairuotojams reikia laikytis šiai transporto priemonių grupei galiojančių reikalavimų.

Šie reikalavimai yra:

  • Būtina vestis paspirtuką einant per perėją
  • Privažiavus keleivį reikia sumažinti važiavimo greitį
  • Važiuoti tokiu greičiu, kad būtų lengvai galima įveikti kliūtį
  • Draudžiama vairuoti paspirtuką apsvaigus nuo alkoholinių gėrimų.

Ir kt.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite