Laikinai stabdomi traukinių maršrutai. Tarp jų į Kauno kryptimi.

laikinai stabdomi traukinių maršrutaiŠalyje blogėjant pandeminei situacijai, nuo šių metų Lapkričio 9 dienos buvo laikinai sustabdyti net 25 vietinių traukinių reisų maršrutai, dar 14 reisų buvo sumažintas jų kursavimo periodiškumas.

Pasak geležinkelio atstovų – daugžodžiauti nėra ko. Lietuvoje situacija dėl koronaviruso yra tikrai nekokia, na o mažesnis keleivių srautas reiškia, jog keleivių srautui pavežti pakaks mažiau traukinių reisų.

Tai turėtų paveikti ne tik Kauno transportą, tačiau ir kitus miestus.

Kai kur keleivių – dvigubai mažiau

Įvedus visuotinį karantiną antrą kartą, susirgimų koronavirusu periodiškai skaičiuojama šimtais, o kai kuriomis dienomis ir tūkstančiais. Su karantinu kartu yra įvedami ir griežti ribojimai, žmonės vėl grįžta prie darbo nuotoliniu būdu iš namų, tas pats galioja ir mokslo įstaigoms. Savaime aišku, vis mažiau žmonių važinėja ir traukiniais.

Pasak LG atlikto tyrimo, žmonių traukiniais vykstančių darbo dienomis sumažėjo maždaug 30-40 procentų, na o savaitgaliais jų net 50 procentų mažiau palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai metais.

Tokios išvados privertė imtis tokių pačių priemonių kaip, kad ir pirmojo karantino metu – ženkliai sumažinti traukinių reisus ir jų periodiškumą, tačiau tuo pačiu metu užtikrinti pagrindinį, būtinąjį susisiekimą.

Pasak oficialaus pranešimo spaudai, pokyčiai vyks reisuose:

  • Vilnius-Kaunas
  • Vilnius-Marcinkonys (per Varėną)
  • Vilnius-Jašiūnai
  • Kaunas-Marijampolė
  • Radviliškis-Mažeikiai (per Šiaulius)
  • Šiauliai-Rokiškis
  • Klaipėda-Šilutė

Svarbiausias prioritetas – keleivių ir darbuotojų saugumas

Pasak geležinkelio atstovų, svarbiausias dalykas šiuo laikotarpiu – užtikrinti geležinkelio darbuotojų ir keleivių saugumą.

Tas paskatino traukiniuose įvesti šachmatinio sedėjimo principą. Keleiviai įlipdami į traukinį privalo dezinfekuoti rankas bei devėti apsaugines veido kaukes, na o sedėdami išlaikyti vieno metro atstumą tarp gretimai sėdinčių žmonių,

Geležinkelio atstovai šiuo sunkiu laikotarpiui žmonių prašo likti sąmoningais ir laikytis svarbiausių saugumo reikalavimų bei nevykti traukiniu jei jaučiami peršalimo simptomai. Juk planai ir kelionė nėra svarbesnė nei mūsų sveikata, todėl reikėtų būti budriems bei būti atsakingais.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite