Kaune bus gaminami komponentai autonominiams automobiliams

automobilių komponentai kauneAutomobilinių sensorių ir komponentų gamintoja “Continental Automotive Lithuania” jau 2020 metų antroje pusėje planuoja pradėti reguliarų produkcijos pardavimą didiesiems automobilių gamintojams.

Nuo 2017 metų Lietuvoje įsikūrusi bendrovė planuoja investuoti net 95 mln. eurų į Kauno LEZ ir papildomai pasamdyti 1000 darbuotojų iki 2022 metų.

Praeitų metų rodikliai – nedžiugina.

205 darbuotojus 2019 metais turėjusi bendrovė uždirbo 9000 eurų pajamų ir patyrė net 17 mln. Eurų nuostolių.

Gamins produkciją skirtingoms paskirtims automobilyje

Metiniame pranešime Registrų centrui, įmonės atstovai teigė, jog numatyta gamybai produktų asortimente bus net 14 skirtingų komponentų automobiliams. Į tai įeis durelių ir sėdynių valdikliai, elektronikos mazgai, stiklo blokai pagaminti elektrochromatiniu principu.

Kartu Kauno gamykloje bus surenkami radarų davikliai ilgoms ir trumpoms distancijoms bei ADCU, kitaip žinomi kaip Automatizuotos Kontrolės Moduliai. Pastarieji komponentai yra panaudojami ne tik įprastuose automobiliuose, tačiau ir pažangiausiomis technologijomis pasižyminčiuose autonominiuose automobiliuose.

Iš viso, nuo 2022 metų gamintojas planuoja tiekti savo produkciją net 64 klientams iš 16 valstybių ir gaminti apie 10 mln. komponentų kasmet.

“Continental” gamyklos Kaune statybos prasidėjo dar 2018 metais ir buvo baigta šių metų pradžioje. Lig šiol įmonė savo veiklą vykdė nuomojamose patalpose ir kūrė tolimesnius planus savo gamyklos pilnam įrengimui.

Remiantis rinkos prognoze pateikta pačios įmonės, ji 2020 metus turėtų pabaigti pelningai ir uždirbti apie 7 mln. Eur pajamų.

Sugedusių automobilių supirkėjai →

Situaciją sujaukė COVID-19 protrūkis

Sustojus veiklai daugumoje valstybių, įmonė buvo priversta pristatybti savo veiklą bei pasiskolinti papildomą sumą pinigų savo pareigojimams įvykdyti numatytu laiku.

Atstovai mano, jog susiklosčiusi situacija gali sukelti pakankamai didelės įtakos numatytų planų vykdymui ir objektyviai šio aspekto įvertinti neįmanoma. Nepaisant visko, pardavimai yra numatyta kaip ir pagal pirminį planą – 2020 metų antroje pusėje.

Tiesa, neatmetama galimybė, jog ateityje dėl šios situacijos veiklai vykdyti taip gali kilti papildomų kėblumų ir gali kilti atidėliojimų.

Džiugi žinia ta, jog toks gigantas kaip “Continental” yra numatęs ilgametę veiklą Lietuvoje.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite