Kauno savivaldybė gali pasiimti vairuotojų pinigus?

kauno savivaldybė pasisavino pinigusNe paslaptis, jog kiekviena miesto savivaldybė Lietuvoje taiko skirtingą mokesčių už automobilių stovėjimą rinkliavos politiką.

Tačiau kai kuriems vairuotojams, nespėjusiems išnaudoti savo pinigų pasiseka prasčiau nei kitiems, jie juos arba praranda arba juos, kaip pasirodo, gali pasisavinti ir pati savivaldybė.

Vienam vyriškiui atsidūrusiam šioje situacijoje teismuose su Kauno savivaldybe reikėjo bylinėtis, net 4 metus.

Atgauti pinigus – sudėtingiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio

Dar praeitą mėnesį, tiksliau Spalio 21 dieną, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą kuris įpareigoja Kauno miesto savivaldybę vienam Lietuvos piliečiui grąžinti 9,3 euro turtinę žalą.

Ši byla – nagrinėta daugiau nei 2 metus ir keliuose teismuose. Pirmąkart vyras į teismą kreipėsi 2018 metų rudenį, po to kai miesto savivaldybė dukart atmetė jo kreipimąsi dėl žalos atlyginimo. Tačiau tuo metu, 2019 metų pavasarį pirmosios instancijos teismas vyro kreipinį atmetė.

Pinigų panaudoti nesuspėjo

Pažvelgus į vyriausiojo administracinio teismo nutartį, matyti jog vyras 2017 metais Kaune nusipirko stovėjimo mokamose miesto vietose bilietą. Tuo metu bilietas buvo vertas 17,40 euro.

Kadangi jis nėra kaunietis, kortele vyras naudojosi tik retkarčiais, apie 3-4 kartus per metus. Nuo 2018 pradžios miesto savivaldybei atšaukus disponavimą šiomis kortelėmis, vyras teigė praradęs 9,38 euro iš turimos sąskaitos.

Teismo sprendimu, miesto savivaldybė neturi teisės savavališkai pasisavinti asmens lėšų, prieš tai nesuteikus jokios paslaugos.

Tiesa, verta pabrėžti, jog kreipimasis į vyriausiąjį teismą įvyko tik po to kai Regionų apygardos administraciniame teisme vyro pateiktą skundą atmetė. Apskritai, prieš kreipdamasis į teismines instancijas, vyras du kartus tiesiogiai bandė kreiptis į biudžetinę įstaigą „Parkavimas Kaune“ norėdamas gauti ne tik informacijos apie situaciją, tačiau ir atgauti savo nepanaudotus pinigus.

Įstaiga vyro prašymą leisti panaudoti pinigus arba grąžinti į sąskaitą tuomet atmetė.

Vyras, kaip rašoma teismo nutartyje, savo kreipimusi prašė „leisti išnaudoti mokėjimo kortelėje likusius pinigus, sumokant už transporto priemonių stovėjimą Kaune, o, nesant tokios

Savivaldybės atstovai: laiko turėjo užtekti

Savivaldybės įmonės atstovai sutinka, jog žala reikia atlyginti, tačiau pozicijos – nekeičia.

Anot jų, mokantiems už parkavimą kortelių turėtojams buvo nustatytas sąskaitos išnaudojimo terminas iki 2017 metų Gruodžio 31 dienos. Apie terminą esą buvo skelbiama viešuose kanaluose, tam, kad atkreipti mokančiųjų dėmesį, todėl teisinio pagrindo žalos atlyginimui nebuvo.

Atstovai taip pat užsiminė apie pereinamąjį laikotarpį, kuris jų manymu taip pat buvo ilgas. Mokėjimo sistemos pakeitimų nuostatai patvirtinti dar 2017 metų Balandį, o patvirtinti – Birželį, todėl susipažinti su pakeitimais esą buvo tikrai pakankamai laiko, reikėjo būti tik apdairesniu.

Šiuo metu įsigaliojusiuose nuostatose, rinkliavos grąžinimo sąlygos yra numatytos, todėl panašių atvejų ateityje neturėtų pasikartoti.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!