Itin avaringoje perėjoje – patys kauniečiai siūlo įrengti “gulintį policininką”

kauniečiai prašo saugesnės sankryžosNemažai kauniečių – sunerimę, visiems gerai pažįstamoje Kalniečių ir Žeimenos gatvių sankirtoje transporto incidentų – daug, tačiau veiksmų pėsčiųjų saugumui užtikrinti esą nepakanka.

Visai netoli šios sankirtos – autobusų stotelės ir du darželiai, todėl vaikštančiųjų per perėjas srautas praktiškai visą dieną yra tikrai didelis.

Žmonės siūlo valdžiai rimtai apsvarstyti šią sankryžą ir užtikrinti bent pėsčiuosius saugančius atitvarus ir siekti kuo skubiau pagerinti šią atkarpą.

Kai kurių pokyčių įvykdyti nebus galima

Vienas iš žmonių siūlomų dalykų šioje atkarpoje – tai greičio kalneliai kaip jo mažinimo priemonė.

Tačiau Kauno savivaldybės atstovai mano, jog reikia ieškoti kitų alternatyvų greičio mažinimui paskatinti. Esą kalnelių įrenginėti neįmanoma, nes čia važinėja daug viešojo transporto.

Savivaldybė mano, jog kur kas labiau apsimoka įrengti papildomą šviesoforą ar siaurinti eismo juostas kurios skatintų važiuoti mažesniu greičiu.

Vis dėl to jokių planų sankryžos rekonstrukcijai nėra numatyta, bent jau kol kas. Esą reikėtų papildomų statistinių duomenų, jog sankryža būtų vertinama kaip pavojinga ir būtų pradės jos rekonstrukcijos apsvarstymai.

Sankirta greičiausiai bus įvertinta kaip pavojinga

Remiantis savivaldybės duomenimis, šioje sankryžoje per pastaruosius tris metus buvo sužeisti septyni žmonės. Tam, kad sankryža būtų pripažinta kaip potencialiai pavojingai, per ketverių metų laikotarpį joje turi būti sužeisti bent jau keturi žmonės.

Dėl šios priežastis apsvartymai savivaldybėje tikrai turėtų būti pradėti ir kartu pradėti svarstyti galimi sprendimų būdai. Visus svarbiausius duomenis apie avaringumą savivaldybei teikia Transporto kompetencijų agentūra (TKA).

TKA atstovai teigia, jog jie kasmet savivaldybei pateikia duomenis apie įvairias Kauno sankryžas ir artimiausiu metu planuoja pateikti savo ataskaitą apie minėtą atkarpą.

Panašu, jog bent jau kol kas Žeimenos ir Kalniečių gatvės sankirta nebus drastiškai keičiama, tačiau į pavojingų sankryžų sąrašą tikrai pateks. Po patekimo Kauniečiai tikrai galės tikėtis atnaujintos ir saugesnės sankryžos.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite