Kaunas atskleidė planus miesto transportui: pokyčius pajus visi

pokyčiai kauno transporteKauno miesto savivaldybė savo ambicingų užmojų neslepia ir drąsiai kalba apie planuojamus pokyčius transporto infrastruktūroje ir jų vykdymą.

Pagrindinis pokyčius tikslas – skatinti darnų judumą mieste, t.y patogesnis susisiekimas visiems eismo dalyviams ir mažesnės grūstys.

Bus pasitelkiami išmanūs sprendimai

Anot savivaldybės atstovų – miestai nuolat keičiasi ir auga, todėl būtina priimti gerai apgalvotus sprendimus kurie tiktų prie tokios besikeičiančios miesto ekosistemos – jokių kamščių, oro taršos ir kitų bėdų.

Vienas pirminių dalykų ties kuriuos bus dirbama – gauti Europos Sąjungą miesto parkavimo sistemos gerinimui ir oro taršos mažinimui senamiestyje. Kartu prie to pačio – tikslas įsivesti išmaniąją transportavimo sistemą sumažinti eismo srautams.

Tolimesniuose planuose bus siekiama suefektyvinti viešojo transporto sistemą visame mieste – bus teikiamas didesnis prioritetas jam sankryžose, planuojami efektyvesni maršrutai. Galiausiai planus vainikuoja bemotorių transporto priemonių ir pėsčiųjų judumo skatinimas.

Visų šių priemonių tikslas – maksimaliai atnaujinti Kauną remiantis Europos Sąjungos reikalavimais. Griežtos zonos be emisijų, darnus judėjimas ir ekologiškas transportas – tik dalis numatytų infrastruktūros gerinimų numatytų ateityje.

Taigi, Kauną planuojamą ruošti ateičiai.

Automobilių supirkėjai Kaune →

Būtini pokyčiai ne tik infrastruktūroje, tačiau ir įpročiuose

Susisiekimo ministerija giria Kauną ir jų numatytą planą, tačiau pabrėžia, jog keistis turi ne tik miestas ir jo transportas tačiau ir patys žmonės su savo įpročiais.

Nors ekologiškas transportas po truputį populiarėja, žmonės vis tiek kur kas mieliau renkasi keliauti automobiliu, kadangi tokio transporto sistema yra kur kas geriau išvystyta nei kitoms transporto priemonėms – galima labai patogiai nuvykti kur reikia, yra patogus parkavimas.

Dviračių, pėsčiųjų ir viešojo transporto sistemų gerinimas, kaip manoma, paskatins žmonės vykti į jiems būtinas vietas nesirenkant automobiliui. Tiesa, tam reikės laiko ir pačio plano įgyvendinimo.

Planas dėmesio sulaukė net iš pačios ES

Savivaldybės priimtas Kauno miesto darnaus judumas planas dėmesio sulaukė net iš Europos Komisijos viršūnėlės. Numatytas planas pateko tarp trijų geriausių visuose Europos Sąjungos miestuose.

Nors apdovanojimas ir nebuvo laimėtas, Kaunas liko konkuruoti tiksu Belgijos sostine Briuseliu ir Lenkijoje esančiu Vroclavo miestu. Planas buvo labai pagirtas dėl savo gero apgalvojimo ir progresyvaus požiūrio į transportą ateityje.

Sulaukusi pagyrų miesto savivaldybė džiaugtis dar neskuba. Esą būtina ne tik pasitelkti reikiamas priemones pokyčiams kurti, tačiau pripratinti pačius kauniečius elgtis ateityje kitaip, nei buvo darom lig šiol.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite