Viadukas Kaune – jau beveik rekonstruotas, tačiau baigti darbus trukdo netikėtumas

viadukas jau rekonstruotasDar prieš 6 dešimtmečius pastatytas ir pastaraisiais metais pavojingu pripražintas Žemaičių gatvėje esantis viadukas jau yra sėkmingai nugriautas.

Deja, tačiau darbus pilnai pabaigti trukdo viena netikėta aplinkybė.

Nors statybos ekspertai jau seniai pripažino jį kaip prasčiausios būklės tokios paskirties statinį Kaune, realių rekonstrukcijos darbų buvo imtasi tik šiais metais, kuomet akivaizdžiai pasimatė dideli įtrūkimai ir byrantis tinkas.

Kauno savivaldybės istorija →

Planas pradėtas rengti dar praeitais metais

Remonto darbų viaduke planas buvo sudarytas dar praeitais metais, kuomet buvo rengiamas visuotinis Žemaičių gatvės rekonstrukcijos planas turėjęs atnaujinti atkarpą einančią nuo K.Donelaičio iki Rokiškio gatvės.

Vis dėl to, galutiniame darbų sąraše, tarp kurių buvo ir P.Kalpoko gatvės atnaujinimas, viaduko atnaujinimas nebuvo įtrauktas ir darbai dar labiau nusitęsė.

Kuomet šiais metais pagaliau buvo priimtas atnaujintas darbų planas, pirmas dalykas kas buvo vykdoma – tai uždarytas eismas viaduku. Automobiliams buvo visiškai draudžiama važiuoti šia avarinės būklės atkarpa, o darbus atlikusios „Kauno Tiltai“ atstovai oficialiai paskelbė apie seno viaduko išmontavimo darbus.

Pagal naujausią planą – šioje vietoje turėtų iškilti visiškai naujas ir modernus viadukas. Pirminiai išmontavimo darbai turėtų prasidėti ryšių, dujų, apšvietimo ir elektros tinklų išrinkimu, tuomet jau galima pilnai išrinkti ir patį viaduką.

Šiuo metu transportas atkarpoje vis dar vyksta apylanka per aplinkines gatves, kadangi darbai atliekami ir pačioje P.Kalpoko gatvėje. Kartu sakoma, jog pats viadukas ir kiek praplatės. Šalia jo bus įkurtas ir šalitilčiai skirti pėstiesiems bei nutiestos platesnės eismo juostos.

Savivaldybė teigia – darbams trukdo viena aplinkybė

Pasak Kauno miesto savivaldybės atstovų, sėkmingą darbų progresą kiek pristabdė viena kliūtis – bus sudėtingiau iškelti šiuo metu esančią dujotiekinę sistemą. Esą reikia papildomai laukti, kol dujotekininkai sėkmingai nukreips dujotiekį kita kryptimi.

Pasak atstovų, jau yra sėkmingai nuimtos viaduko viršus, nukastas gruntas, dar kol kas yra ardomos viaduko atramos, jau greitai bus įrenginėjami ir naujojo viaduko gręžtiniai poliai.

Kartu paraleliai esą yra tvarkoma ir P.Kalpoko gatvė kurios visuotinio atnaujinimo darbus planuojama užbaigti dar iki kitų metų pradžios. Bus atnaujinta ne tik važiuojamoji dalis, tačiau ir šaligatvis bei dviračių takai.

Senasis Žemaičių gatvėje esantį viaduka planuojama buvo statyti dar tarpukario metais, tačiau planai taip ir nebuvo pradėti vykdyti dėl greitai kilusio Antrojo pasaulinio karo. Šis vienašis viadukas galiausiai buvo pastatytas 1956-1958 metais.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite