Uostamiestyje – planai dideliems parkavimo ypatumų pokyčiams

parkavimo pokyčiai klaipėdojeKlaipėdos miesto taryba šiuo metu turi planų susirinkti ir svarstyti daugelį šiuo metu miestui aktualių klausimų, įskaitant ir tuos susijusius su miesto transporto pokyčiais.

Vienas pagrindinių posėdžio klausimų bus esminės reformų planas dėl naujos tvarkos statant automobilius mokamose miesto zonose.

Pagal preliminarų planą, turėtų padidėti mokamų zonų mieste apimtis ir šiek tiek padidėti tarifai skirtingose stovėjimo zonose, tiesa, kartu turėtų būti prailgintas ir pats stovėjimo laikas juose.

Dėl konkretaus plano balsuos miestiečiai

Savivaldybė paskelbė ir viešą apklausą kurioje galės dalyvauti visi norintys Klaipėdiečiai. Apklausos tikslas bus sužinoti pačių miestiečių nuomonę dėl planuojamų pakeitimų, parkavimo bei kitais aktualiais miesto transportui klausimais.

Klaipėdiečių apklausą inicijuoja bendrovė „Klaipėdos keleivinis transportas“.

Pagal surinktus duomenis, neatmeta, jog pokyčių planas bus keičiamas, galbūt net ir iš esmės.

Pokyčių tikslas – daugiau lėšų miesto transportui gerinti

Anot miesto tarybos, būtinybė reformuoti miesto transporto sistemą atsidaro ne tik dėl tradicinių problemų tokių kaip susidariusios spūstys ar eismo saugumo trūkumas, tačiau ir dėl jo, jog miestui yra reikalingos papildomos lėšos visais transporto infrastruktūrai gerinti.

Surinktos lėšos bus skirtos plataus masto pokyčiams miesto transporte. Į tai įeis ir visiškai naujos eismo valdymo sistemos integravimas pasitelkiant išmanius šviesoforus ir kelio ženklus bei tokie dalykai kaip naujų pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimas.

Galiausiai, nemažai miesto zonų pasižymi tikrai per mažu saugumo lygiu, kas irgi bus sprendžiama.

Kokia yra apklausos anketos struktūra?

Pati apklausos struktūra yra išties paprasta. Atsakant visus klausimus, miestiečiai ją laisvai galės užpildyti paskyrę 5-10 minučių savo laiko.

Pagrindiniai atsakymo variantai dėl pokyčių transporto sistemoje skamba maždaug taip:

  • Pilnai sutinku su naujuoju planu dėl kur kas erdvesnio, švaresnio ir darnaus judėjimo principu pagrįstu judėjimo Klaipėdos mieste.
  • Pritariu rinkliavos už automobilius pokyčiams iš dalies ir manau, jog prioritetas turėtų būti teikiamas miesto centro atlaisvinimui ir geresnių sąlygų dviratininkams bei pėstiesiems užtikrinti.
  • Pritarčiau tik tuo atveju, jei vietiniams Klaipėdos gyventojams būtų padarytos išimtys arba lengvatos rinkliavų klausimų, o pilną kainą tegul moką tik tie kas atvyksta į Klaipėdą.
  • Su pokyčiais nesutinku, kadangi gyventojams automobilis neturi tapti prabangos transporto priemone, o jais apskritai mieste važinėja labai daug žmonių.
  • Neturiu nuomonės rinkliavos klausimu ir kitais miesto savivaldybės siūlomiems pokyčiams, kadangi man tai nėra aktualu.
  • Mano nuomonė kita (galima įrašyti laukelyje savo nuomonę šiuo klausimu, jei nerastas tinkamas variantas iš duotų).

Pabaigai

Galima sakyti, jog Klaipėdos miestas yra suplanavęs tikrai nemažai pokyčių, tačiau tikrai sunku pasakyti ar esminiams pokyčiams pritars ir patys gyventojai.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas / 5. Balsų skaičius:

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!