Liepų gatvėje Klaipėdoje – naujos eismo reguliavimo sistemos

liepų gatvėje šviesoforasKlaipėdos transporto sistemoje – tolesni pokyčiai.

Miesto savivaldybė paskelbė planus dėl planuojamos visiškai naujos šviesoforinės sankryžos pačioje Liepos gatvės pabaigoje, maždaug ten kur sankryžoje kertasi Jaunystės ir Arimų gatvės.

Prie tokio sprendimo buvo prieita kuomet įrengti nauji draudimai kelio ženklų pavidalu nepasitvirtino.

Primename, jog šioje sankryžoje dėl didelio avaringumo neseniai buvo įrengtas kelio ženklas uždraudžiantis sukti į kairę.

Pastarasis sprendimas buvo įgyvendintas po Eismo saugumo komisijos posėdžio dar praeitų metų pabaigoje. Panašu, jog gatvei reikia didesnių pokyčių.

Pokyčiai būtini po nepasiteisinusio pirminio sprendimo

Pagal dabartinės atkarpos struktūrą, vairuotojai važiuojantys į Klaipėdos centro pusę yra nukreipiami judėti link artimiausios reguliuojamos šviesoforu sankryžos esančios ties Joniškio gatve.

Čia jie turi du sprendimus ar įsukti ir judėti toliau Joniškės gatve arba apsisukti ir važiuoti į tą pusę kurioje yra Jaunystės gatvė. Šis manevras būtinas net ir tiems kurie važiuoja priešinga kelio kryptimi.

Į arimų gatvę vairuotojams šiuo metu yra galimybė patekti apsisukus ties viaduku esančiu šalia Palangos plento. Visa tai priveda prie to, jog gyventojai norėdami patekti į gretimas gyvenvietes turi padaryti išties nemažą ratą norėdami pasiekti namus ar darbus, o tai sukelia sunkumų ne tik piko metu

Gyventojai siūlė ir kitų dalykų

Vietiniai gyventojai jau buvo ne kartą kreipėsi į savivaldybę dėl noro sulaukti didesnio saugumo.

Panašu, jog po ilgų prašymų, čia bus įgyvendinami pakankamai drastiški pokyčiai. Vienas iš dalykų kurių prašė gyventojai sugrąžinti buvo kadaise čia veikęs greičio matuoklis skatinęs vairuotojus atleisti akceleratoriaus pedalą.

Kitas dalykas – būtinybė geresniam apšvietimui įvairiomis kryptimis, esą tamsiu paros metu, o ypač žiemą kyla kur kas didesnė incidentų grėsmė nei įprastai. Vis dėl to, miesto savivaldybė apsisprendė prie sprendimo rengti naują šviesoforu reguliuojamą sankryžą.

Pasak savivaldybės atstovų, dėl projekto detalių bus pasikalbėta su policija, eismo ekspertais ir pačiais projektuotojais ir nors darbai bus tikrai įgyvendinti, neatmetama, jog jie gali kiek užsitęsti nei manyta prieš tai.

Viliamasi, jog naujieji šviesoforai pirmąjį kartą turėtų būti įjungti po vasaros, Rugsėjo mėnesio pabaigoje. Kuomet jie pradės veikti, neatmetama, jog bus panaikintas ir draudžiamas sukimo į kairę ženklas, atnešęs tiek papildomų galvos skausmų darbuotojams.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas / 5. Balsų skaičius:

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!