Klaipėdos rajonas didina stovėjimo vietas automobiliams

klaipėdos rajone stovėjimo aikštelėsSakoma, jog Klaipėdos rajono savivaldybė yra viena iš nedaugelio šalyje kur gyventojų skaičius nuolat auga.

Čia kraustosi kartu ir vis daugiau jaunimo. Kaip žinia, šiais laikais vis daugiau žmonių turi nuosavus automobilius, o neretai šeimoje galima rasti net po kelias transporto priemones iš karto.

Šį faktą įrodo ir vis didėjantys kamščiai piko metu, perpildyti automobiliais kiemai, na ir žinoma, nuolat pilnutėlės automobilių stovėjimo aikštelės.

Pasak miesto savivaldybės atstovų, šiuo metu vienas iš pagrindinių tikslų yra efektyvinti regiono transporto infrastruktūrą. Vienas iš suplanuotų būdų tai pagerinti bus stovėjimo aikštelių renovacija ir plėtra.

Naujos stovėjimo aikštelės jau įrengtos

Vienas iš miestų kur buvo imtasi naujų stovėjimo aikštelių įrengimo – tai Gargždų miestas. Kaip pavyzdys, tvarkant J.Janonio gatvę buvo ne tik atrenovuota pati gatvė, tačiau šalia įrengta ir visiškai nauja virš 80 stovėjimo vietų turinti automobilių aikštelė.

Kartu papildomos vietos buvo įrengtos ir atnaujintoje Pušų gatvėje. Skaičiuojama, jog joje tilptų apie 40 automobilių. Pasak savivaldybės atstovų, kartu renovacijos darbai buvo atlikti ir Kvietinių gatvėje bei netoli Gargždų senųjų kapinių esančios automobilių aikštelės.

Kai kurios daugiabučių bendruomenės savo stovėjimo aikštelių tvarka pradėjo rūpintis patys gyventojai. Kaip pavyzdys Vasario 16-osios gatvėje esanti viena daugiabučių bendruomenė pasinaudojo savivaldybės programa kurioje pusė lėšų yra surenkama iš gyventojų, o pusė – padengia savivaldybė. Taip buvo užtikrintas greitesnis darbų vykdymas.

Pasak savivaldybės, šią programą gyventojai gali naudoti ne tik aišktelių atnaujinimui, tačiau ir gatvių asfaltavimo ar apšvietimo tikslams.

Planuojami darbai ir daugiau miesto gatvių

Apart aikštelių atnaujinimo Klaipėdos rajono savivaldybė Gargžduose planuoja įrengti ir naujus dviračių takus, taip pat pėsčiųjų perėjas bei atnaujinti asfalto dangą. Kastyčio ir Melioratorių gatvės yra įvardijami kaip pagrindiniai ruožai kuriose bus vykdomi šie darbai.

Kalbant tik apie naujų aikštelių įrengimą – pabrėžiami planai Taikos, P. Cvirkos ir Klaipėdos gatvėse.

Pagrindinis šių darbų tikslas žinoma yra pagerinti miesto transporto infrastruktūrą ir daryti miesto gatves dar patogesnes.

Kartu atsivers ir naujos galimybės verslininkams

Kalbant apie kitas Klaipėdos sritis, minėtini ir pokyčiai prie itin populiarios turizmo vietos – Olando kepurės. Čia numatyta įrengti visiškai naują beveik 2 hektarus dydžio stovėjimo aikštelę ir papildomas higienos patalpas.

Šis projektas – miesto tarybos ir privataus sektoriaus bendros partnerystės sutarties vaisius. Pagal pirminį planą, pasirašyta 15 metų bendradarbiavimo sutartis kurią galima pratęsti dar 5.

Taip savivaldybė esą planuoja pritraukti daugiau privačių investicijų į šią naują erdvę, kadangi sklypas tikrai yra nemažas, o verslo veiklos galimybės – itin plačios.

Čia vėlgi pagrindinis tikslas yra šios Klaipėdos miesto vietos infrastruktūros gerinimas.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite