Kauniečiai išrinko metų automobilį 2021

kauniečiai išrinko metų automobilį 2021Po tris savaites trukusio balsavimo kauniečiai savo miestui išrinko savo 2021 metų automobilį. Juo išrinktas prabangus elektrinis visureigis „Audi e-tron Sportback“.

Tiek praeitų metų, labiau tradicinės formos, tiek atnaujinti šių metų modeliai jau sėkmingai perkami miesto gyventojų, o pasak specialistų, elektromobilių bumas – jau neužilgo.

Per dvi savaites, iš 30 kandidatų, liko tiktai top 10, o prieš porą dienų paaiškėjo, jog „Audi e-tron Sportback“ vienvaldžiai įsitaisė lyderio pozicijoje.

Antrą ir trečią vietas atitinkamai pasidalijo naujieji „Škoda Octavia“ ir „Mercedes Benz E-class“ automobiliai, tuo tarpu ketvirtoje vietoje puikiai lietuviams pažįstamas „Volkswagen Tiguan“.

Diena be automobilio Kaune →

Žavi ne tik savo išvaizda, bet ir greičiu

Vienos bendrovės atstovaujančios „Audi“ prekės ženklą atstovai teigia, jog tokį kauniečių pasirinkimą lėmė ne tik naujos technologijos, tačiau kartu ir meilė gamintojui.

Prie to pačio galima išskirti „E-tron Sportback“ kaip tikrai gražų automobilį galinti patraukti žmonių dėmesį ir juos sužavėti. Be to moderni technika ir inovacijos leidžia važiuoti žaliai ir mėgautis vairavimu.

Būtent vairavimo aspektas esą žmones traukia labiausiai. Automobilis pasižymi puikiai trauka ir galingumu, jame nėra tokių minusų kaip turboduobės ir kiti panašūs dalykai įprasti vidaus degimo varikliams.

Skaičiuojama, jog pastarasis „Audi“ modelis geba išvystyti net 300kW galios ir 664 Nm traukos. Tuo tarpu nuo 0 iki 100 km/h automobilis įsibėgėja per 5,7s.

Gera rekuperacinė sistema

Kitas dalykas kuris esą itin žavi pirkėjus – atstumas kurį galima nuvažiuoti pilnai įkrautais akumuliatoriais. Daug kam iš pradžių kylo abejonių ar 2,5 tonos sveriantis automobilis išties gali tapti pamaininiu automobiliu įprastiems dyzeliniams ir benzininiams variantams.

Vis dėl to, šis „Audi“ modelis įrodė savo vertę ir Lietuvoje vykusiose elektromobilių varžytuvėse sugebėjo įveikti įspūdingą 480 km atstumą. Jų metu automobiliui reikėjo važiuoti maždaug apie 130 km/h greičiu magistraliniais keliais, tačiau miesto aplinkoje visureigis turėtų pasiekti dar didesnį efektyvumą, kadangi čia pasitarnaus rekuperacinė sistema, atkrausianti akumuliatorius stabdžių pagalba.

Audi planuoja didinti savo elektromobilių pasiūlą

Menka paslaptis, jog elektromobiliai – tai automobilių industrijos ateitis. Tokiam scenarijui jau ruošiasi ir „Audi“ kurie planuoja, jog apie 2030 metus, beveik 70 procentų iš jų gamyklos išriedančių automobilių bus tik elektriniai.

Pagalvojus, ši ateitis – nėra jau tokia tolima. Na, o atsižvelgus į kauniečių pasirinkimą, šio gamintojo atstovai Lietuvoje mano, jog žmonės šį variantą išrinko kartu ir dėl automobilio „žalumo“ ne tik dėl jo įspūdingos išvaizdos ir elegancijos.

Jau kitais metais Lietuvoje turėtume išvysti ir dar kelis naujus „Audi“ variantus. Pirmasis iš jų bus „Audi e-tron GT“ – itin greitas sedanas savo išvaizda kiek panaši į „Porsche Taycan“. Tuo tarpu antrasis – tai „Audi Q4 e-tron“, prabangus visureigis kuris turėtų būti prieinamas platesniam klientų ratui. Skaičiuojama, jog pastarojo kaina turėtų būti net mažesnė 40 tūkst. eurų.

Tiesa, nors po truputėlį vis daug lietuvių perka elektromobilius, skaičiuojama, jog jų vertė kol kas labai smarkiai krenta vos juos įsigijus. Nors šalyje naudotų elektromobilių rinka – itin mažas, kaip pavyzdys Vokietijoje minėtasis „e-tron Sportback“ modelis pralėkęs kelis tūkstančius kilometrų krenta nuo normalios 90 tūkst. eurų kainos iki 70 tūkst. eurų.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite