Dėl saugumo Klaipėdos gatvėse – net kreipimasis į prezidentą

dėl saugumo klaipėdos gatvėse - kreipimasis į prezidentąPanašu, jog Klaipėdos savivaldybės gyventojų kantrybės taurė – jau perpildyta.

Nors buvo kreiptasi į miesto tarybą, konkrečių sprendimų saugumui gerinti Luizės kvartales nebuvo sulaukta, todėl gyventojai nusprendė prašymu kreiptis ir į prezidentą.

Valdžios Klaipėdoje atstovai sprendimus pateikti žada jau Vasarį.

Iš savivaldybės konkrečių veiksmų nesulaukta

Dar praeitų metų pabaigoje Luizės kvartalo gyventojai, miesto savivaldybės Eismo saugumo komisijai pateikė formalų prašymą išsamiai įvertinti eismo saugumo standartus gretimuose kelio ruožuose ir priimti sprendimus saugumui pagerinti.

Kaip pagrindiniai argumentai buvo pateikti ženkliai padidėjęs automobilių ir pėsčiųjų srautas dėl šalia atsidariusių naujų prekybos centrų, atsikėlusio „Regitros“ Klaipėdoje filialo ir gretima besikuriančių naujų namų kvartalų. Dėl visų šių priežasčių eismas tapo kur kas pavojingesnis nei anksčiau.

Prašyme buvo pateikti keli pagrindiniai pokyčiai kuriuos vietiniai norėtų matyti. Tai 30 kilometrų per valandą greičio apribojimas ruožuose ir greičio slopinimo kalnelių įrengimas ties pavojingiausiomis sankryžomis.

Tiesa, tuomet su siūlimais sutiko ne visi. Kaip pavyzdys, Klaipėdos policijos atstovai apskritai siūlė kvartalą paversti gyvenamąja zona kur tada greičio limitas būtų vos 20 km/h, o pėstieji ir dviratininkai turėtų pirmenybę.

Vyko ilgos diskusijos, tačiau sprendimo priėmimas buvo nukeltas ateities posėdžiams.

Bendruomenė nesulaukusi atsakymo, nusprendė kreiptis į prezidentą

Pasak Luizės kvartalo bendruomenės atstovų, konkretaus atsakymo iš savivaldybės taip ir nebuvo sulaukta, todėl buvo nuspręsta formaliu raštu kreiptis į respublikos prezidentą Gitaną Nausėdą.

Raštas išreiškia nuoširdų rūpestį dėl saugumo Luize kvartale, kituose panašiuose Klaipėdos mikrorajuonse ir likusioje Lietuvoje. Esą gyventojai turi praktiškai kasdien nerimauti dėl savo saugumo ir galimų sužalojimų.

Pasitaikydavo ir atvejų kuomet lekiantys automobiliai ne tik sukeldavo įvykius eisme, tačiau įlėkdavo ir į namų kiemus, sulaužydavo tvoras, apgadindavo turtą ir sužeisdavo žmones tiesiog būnančius namie.

Bendruomenės atstovų nuomone, reikėtų ne tik mažinti greitį, tačiau ir gerinti matomumą pačioje sankryžoje tiek paprastiems pėstiesiems, tiek vairuotojams.

Prezidento atstovai raštą perdavė miesto savivaldybei

Pasak šalies lyderio atstovų, Luizės kvartalo gyventojų raštas buvo įvertintas ir perduotas nagrinėti tiek policijos atstovams, tiek Klaipėdos savivaldybei.

Gyventojai sako, jog kito sprendimo tiesiog nematė šiuo atveju, jei pati savivaldybė stringa su sprendimų priėmimu, reikėtų kreiptis į kažką aukščiau.

Pasak jų, tikrai tiktų tiek 30 km/h, tiek 20 km/h greičio apribojimas šiame kvartale, tiesiog norėtųsi, jog eismo komisija būtų kiek operatyvesnė su savo sprendimų priėmimu.

Manoma, jog artimiausiomis dienomis vėl bus organizuojamas posėdis dėl pokyčių šiame eismo ruože. Jame turėtų dalyvauti ne tik bendruomenės, tačiau ir policijos, miesto savivaldybės bei transporto ekspertų atstovai.

Kartu antrojo posėdžio metu jau bus tikimasi ir konkretesnių išvadų.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas / 5. Balsų skaičius:

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!