5 tūkst. Lt bauda už automobilio numerį

baudaTransporto bendrovės vadovas mokesčių inspektoriams nesėkmingai bandė įrodyti valstybinio numerio, simbolizuojančio „verslo banginį“, išskirtinumą ir jo kuriamą ekonominę naudą.

Bendrovė privalės patikslinti pelno mokesčio deklaracijas, nes šias sąnaudas nepagrįstai priskyrė leidžiamiems atskaitymams ir taip sumažino mokėtinus mokesčius.

Kaip nurodo Mokesčių inspekcija, įmonės vadovas bandė įrodyti, kad po 5000 litų kainuojantys automobilių valstybiniai numeriai prisideda prie bendrovės įvaizdžio kūrimo. Nors numeriai visiškai nesusiję su įmonės pavadinimu, yra skirti, kaip teigta, pabrėžti įmonės išskirtinumą, aukštą teikiamų paslaugų kokybę bei profesionalumą.

Pirmas numerio skaičius – privalomas pagal įstatymą, antra raidė neša sėkmę, o pavadinimas bendrai simbolizuoja pelningai veikiantį „verslo banginį“.

„Mokesčių administratorius, vertindamas įsigytų prekių ir paslaugų priskyrimą leidžiamiems atskaitymams, atidžiai nagrinėja mokesčių mokėtojo pateiktus įrodymus bei faktines aplinkybes. Minėtais atvejais išlaidos nėra būtinos bendrovių pajamoms uždirbti ar ekonominei naudai gauti“, – teigia Valstybinės mokesčių inspekcijos Didžiųjų mokesčių mokėtojų stebėsenos ir konsultavimo departamento direktoriaus pavaduotoja Indrė Ščeponienė.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite