Kaip pasirinkti gerą šaldytuvą

kaip pasirinkti gera saldytuva

Apsvarstykite matmenis

Prieš eidami į parduotuvę nuspręskite, kokio dydžio šaldytuvą norite įsigyti. Išmatuokite turimą erdvę matuokliu. Atkreipkite dėmesį į ilgį, plotį ir aukštį. Įsitikinkite, kad yra pakankamai vietos durelėms atidaryti, ir patikrinkite, ar netoliese yra elektros lizdas.

Nuspręskite dėl tipo ir išdėstymo

Šaldytuvai gali būti vienkameriniai, dvikameriniai arba daugiakomoriai. Pirmąjį sudaro tik šaldytuvo skyrius. Kartais už tų pačių durų yra nedidelė šaldiklio lentyna. Vieno skyriaus šaldytuvo aukštis paprastai neviršija 150 cm, o plotis ir gylis – iki 60 cm. 

Dabar paklausiausi yra dviejų kamerų šaldytuvai.

Juose yra šaldytuvo ir šaldiklio skyriai, kurie yra nepriklausomi vienas nuo kito. Pirmoji skirta maisto produktams laikyti 5-8 °C temperatūroje, antroji – užšaldyti. 

Šaldiklio skyriaus talpa žymima snaigėmis. Viena snaigė: temperatūra maždaug -6 °C, maistą galima laikyti savaitę. Dvi snaigės: temperatūra -12 °C, o maisto užteks mėnesiui. Trys ar daugiau snaigių rodo, kad šaldiklyje yra -18 °C temperatūra ir maisto produktus jame galima laikyti iki vienerių metų. 

kaip pasirinkti gera saldytuva

Taip pat yra dviejų skyrių šaldytuvai:

Su viršutiniu šaldiklio skyriumi (“viršus”). Jų gylis ir plotis – 60 × 60 cm, aukštis – 1,5-2,5 m. Jie turi erdvų šaldytuvo skyrių ir yra nebrangūs, tačiau jų trūkumas yra mažas šaldiklio skyrius ir pasenęs dizainas.

Su apatiniu šaldiklio skyriumi (“combi”). Matmenys yra maždaug tokie patys. Jie išsiskiria dideliu šaldikliu ir tuo, kad šaldytuve esantys maisto produktai yra akių lygyje. Trūkumai: aukščiausios klasės modeliai yra brangūs; šaldiklio stalčius sunku ištraukti, o plastikas dažnai lūžta.

Prancūziškos durys.

Tokiuose modeliuose apačioje yra platus (70 cm ir daugiau) šaldiklis, o viršuje – dvivietė šaldymo kamera. Gerai tai, kad tiek šaldytuvo, tiek šaldiklio skyrių talpa yra pakankama, o maisto produktus galima patogiai sugrupuoti šonuose ir atidaryti tik vienas dureles.

“Side-by-Side” (amerikietiškas modelis).

Šaldytuvo skyrius ir šaldiklio skyrius išdėstyti vienas šalia kito. Šie šaldytuvai yra iki 120 cm pločio. Paprastai jų aukštis ir gylis būna toks pat, kaip ir “top” bei “combi”. Teigiama, kad turite didelį tūrį ir galite iš karto įvertinti šaldytuvo ir šaldiklio skyrių. Trūkumai – aukšta kaina ir daug vietos virtuvėje užimanti įranga.

Daugiakomoriai (trijų ir daugiau skyrių) šaldytuvai gali būti skirtingo išplanavimo. Tokių modelių ypatybė – šviežios zonos buvimas. Kad daržovės ir prieskoninės žolelės nesudžiūtų, o šviežia mėsa ir žuvis išliktų atšaldyta, bet ne užšaldyta, palaikoma speciali temperatūra ir drėgmė.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite