Kada keisti automobilio valytuvus? Kaip atpažinti jų susidevėjimą

kada keisti valytuvusAutomobilio valytuvai – labai svarbus, tačiau dažnai vairuotojų pamirštamas elementas.

Jų susidevėjimą dažniausiai pastebime tuo atveju kai jau būna kiek per vėlu – atsiduriame liūtyje ir pamatome, jog jie labai prastai atlieka savo darbą.

Tokie valytuvai ne tik nebus efektyvūs, tačiau tam tikra prasme kels grėsmę mums patiems.

Prastai matydami eismą rizikuojame sukelti labai pavojingą įvykį keliant pavojų sau ir kitiems. Na o jei priedo dar ir girdisi senos gumos girdžesys, vairuoti apskritai gali tapti visiškai nemalonus jausmas.

Šiame straipsnyje trumpai apie tai kada laikas keisti senus valytuvus.

Kaip dažnai keisti savo automobilio valytuvus?

Nors dažnai apie tai nesusimąstome, valytuvų pagrindas – t.y jų guma, tarnauja pakankamai trumpą laiką, apie 6 mėnesius. Todėl valytuvus rekomenduojama keisti maždaug kas pusmetį, geriausiai – tuo pačiu metu kaip ir keičiant padangas, t.y. Balandį ir Lapkritį.

Tiesa, esant prastai automobilio eksploatacijai, įmanoma gumas sudėvėti ir greičiau. Todėl geriausiai stebėti situaciją ir tik pastebėjus gedimus, reaguoti iš karto.

Kaip atpažinti, jog jie susidėvėjo?

  • Paprasčiausias dalykas – dryžiai ant stiklo. Tokie valytuvai nebesugebės surinkti ant stiklo esančio vandens dėl susidevėjusios gumos, todėl liks tam tikros žymės ant stiklo.

Tiesa, čia dar nereikėtų iš karto pulti “kaip akis išdegus” ir imti keisti valytuvų. Gali būti, jog neseniai lankėtės tunelinėje plovykloje ir automobilį plovėte su vašku. Riebusis vaško sluoksnis ženkliai sumažina valytuvų efektyvumą, todėl verta palaukti keletą dienų ir dar kartą pabandyti pavalyti valytuvais.

  • Kitas dalykas – netolygus darbas ir cypimas. Susidevėjusi guma pradeda labai nemaloniai cypti, kiekvieną kartą kai valytuvas prabraukia pro langą

Jei valytuvų mentės šokinėja ir skleidžia nemalonius garsus, greičiausiai valytuvai bus susidevėję.

Galiausiai reikia įvertinti ar neatsirado rūdžių. Jei automobilis yra kiek senesnis arba tiesiog turi senesnio modelio valytuvus, dėl korozijos gali atsirasti rudžių, kas taip pat reikš, jog jau metas keisti valytuvus.

Čia reikės pakeisti ne tik pačia gumą, tačiau ir jo metalinius rėmus.

Kaip pasirinkti naujus valytuvus?

Pats svarbiausias dalykas – jų ilgis. Jei praeiti valytuvai buvo pakankamo dydžio, prieš išmetant juos, gerai išsimatuokite jų matmenis ir tokiu būdu pasirinkti naujųjų ilgį. Tiesa, galima pasiieškoti informacijos ir internete, pagal savo automobilio markę, modelį ir metus.

Kitas dalykas – tvirtinimo būdas. Skirtinguose automobiliuose jų tvirtinimo būdas taip pat skirsis, tiesa galima įsigyti ir adapterį kuris padės valytuvus pritaikyti prie bet kokio principo tvirtinimo.

Kaip prižiūrėti naujus valytuvus?

Svarbiausias dalykas yra tinkamai juos eksploatuoti. Tokia praktika kaip gumos plėšymas jai prišalus, ar valytuvų naudojimas kaip ledo grandiklis tik dar labiau prisideda prie greistesnio jų susidevėjimo. Taip pat nerekomenduojama jų jungti, jei stiklas – visiškai užledėjęs.

Kiek mažiau įtakos turi, tačiau vistiek svarbu – tinkamas langų skystis. Geriau rinktis brangesnį, tačiau kokybišką ir pritaikyta oro sąlygoms. Tačiau, jokiu būdu nevalykite lango sausai.

Pabaigai

Aptarėme valytuvus ir jų priežiūrą. Norint visuomet turėti gerą stiklo valymo sistemą, būtina valytuvus tinkamai prižiūrėti ir nedelsti kada akivaizdžiai reikia juos keisti. Geri valytuvai reikš geresnį ir saugesnį vairavimą.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite