Saugumas kelyje. Efektyviausi būdai

metaliniai turėklai

Kelių eismo saugumo užtikrinimas yra prioritetinė valstybinių įstaigų užduotis, tačiau avarijų dažnumas ir jų padariniai priklauso ne tik nuo jų veiklos. Įvairios priemonės, tokios kaip ženklai, ženklinimas, agitacija ir išmaniosios valdymo sistemos, prisideda prie sužalojimų ir mirčių skaičiaus mažinimo bei avarijų dažnio sumažinimo.

Be to, svarbu užtikrinti, kad keliuose būtų pesčiųjų takeliai su metaliniais turėklais, kuriuos rasite Tureklai.net.

Tačiau didžioji dalis kaltės avarinėse situacijose tenka žmogiškajam faktoriui. Nedėmesingumas, aplaidumas ir nuovargis gali turėti žalingą poveikį tiek pėstiesiems, tiek vairuotojams. Norint užtikrinti saugumą kelyje ir išvengti nelaimingų atsitikimų, svarbu žinoti, kokias priemones reikia taikyti. Mūsų medžiagoje galite sužinoti daugiau apie tai, kaip būti saugiam kelyje ir ką daryti nelaimingų atsitikimų atveju.

Potenciali grėsmė

Užtikrinti kelių eismo saugumą šiandien nėra lengva užduotis, nes kiekviena iš šiuolaikinio transporto rūšių kelia potencialią grėsmę. Už patogias judėjimo sąlygas ir didelį greitį reikia mokėti savo sveikata, o kartais ir gyvybe. Kelių eismo įvykių metu patirtos traumos dažnai būna ne tik sunkios, bet ir mirtinos.

Siekiant sumažinti pavojų, su kuriuo susiduria eismo dalyviai, buvo sukurtas platus priemonių rinkinys, užtikrinantis žmonių saugumą keliuose. Išeidami iš namų kiekvienas atsiduriame pėsčiojo, vairuotojo ar keleivio vaidmenyje, vadinasi, ši problema aktuali visiems be išimties ir į ją reikėtų žiūrėti labai rimtai.

Populiariausios eismo įvykių priežastys

Teisės aktų požiūriu saugumas kelyje – tai jo dalyvių apsaugos nuo eismo įvykių ir jų padarinių lygis. Eismo įvykis – tai įvykis, įvykęs individualiai transporto priemonei važiuojant ar jai dalyvaujant, dėl kurio buvo apgadintos transporto priemonės, buvo sužaloti ar žuvo žmonės arba padaryta akivaizdi materialinė žala kokiam nors turtui.

Maždaug 75% avarijų įvyksta dėl to, kad vairuotojai nepaiso kelių eismo taisyklių. Jei avarijos metu sužeisti žmonės negali būti gydomi per artimiausias tris valandas, jie gali mirti nuo sužalojimų ir kraujo netekimo.

Aktualiausi pažeidimai – greičio viršijimas, važiavimas į priešpriešinio eismo juostą, atsisakymas laikytis kelio ženklų nustatytų reikalavimų, vairavimas apsvaigus nuo alkoholio ar narkotikų.

Kitas avarijas lemiančių priežasčių sąraše – slidūs ir nelygūs keliai, su saugumo standartų neatitinkančiomis dangomis, sugedusios automobilių stabdžių ir vairavimo sistemos, nekokybiškos ir susidėvėjusios padangos.

Saugumo priemonės

Iki šiol yra sukurta pakankamai priemonių, skirtų kelių eismo saugumui užtikrinti. Jie gali būti aktyvūs arba pasyvūs.

  • Kompetentingas kelių projektavimas ir esamų kelių tinklo objektų saugumo užtikrinimas.
  • Kelio konstrukcijų analizė, siekiant pašalinti nustatytus trūkumus, galinčius sukelti avarijas ir užtikrinti tinkamą kelių eismo saugumo lygį atliekant kelių remonto darbus.
  • Reguliarus eismo organizacinės bazės tobulinimas ir būtinų galiojančių Kelių eismo taisyklių pakeitimų darymas.
  • Griežtos visų eismo dalyvių taisyklių laikymosi kontrolės užtikrinimas.
  • Nuolatinis transporto priemonių techninės būklės stebėjimas, savalaikės transporto priemonių priežiūros priemonės.
  • Saugiam eismui organizuoti reikalingos įrangos (šviesoforų, vaizdo stebėjimo kamerų, kelio ženklų ir kt.) tinkamumo ir veikimo užtikrinimas.

Kitos priemonės

  1. Struktūriniai transporto priemonių pakeitimai ir įrangos, atsakingos už eismo dalyvių saugumą, tobulinimas: kėbulo standumo didinimas, automobilių aprūpinimas oro pagalvėmis, patikimais suvaržymais, saugos diržais ir kt.
  2. Pažangesnių įrenginių ir eismo modelių kūrimas, siekiant užtikrinti asmeninį pėsčiųjų saugumą keliuose.
  3. Pagrindinis dokumentas, reglamentuojantis visus kelyje vykstančius procesus, yra Kelių eismo taisyklės. Jų laikymasis garantuoja dalyvių saugumą 90%. Likę 10 % nelaimingų atsitikimų gali įvykti tik dėl force majeure aplinkybių, tokių kaip gamtos pavojai, stichinės nelaimės ar staigūs sveikatos sutrikimai.

Kelių eismo taisyklių laikymuisi kontroliuoti buvo sukurta speciali institucija – Saugaus eismo departamentas. Tačiau vien valstybės struktūrų dalyvavimo sprendžiant šią problemą akivaizdžiai nepakanka. Kiekvienas turėtų atsiminti, kad tik jūs galite užtikrinti savo asmeninį ir kitų žmonių saugumą keliuose.

Šaltinis: https://www.tureklai.net

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite