Naujiena Klaipėdiečiams – nauja eismo tvarka Liepų gatvėje

nauja eismo tvarka liepų gatvėjeEismui intensyvėjant Klaipėdos gyventojams puikiai žinomoje sankryžoje tarp Jaunystės, Arimų ir Liepos gatvių, Klaipėdos savivaldybė buvo priversta imtis radikalių sprendimų.

Nuo šios savaitės, miesto ruože įsigalios nauja tvarka kurią patvirtino Paupių bendruomenė ir naujų gyvenamųjų namų kvartalo statomo Liepų gatvėje atstovai.

Pasak valdžios atstovų, eventualiai sankryža taps šviesoforine, tačiau dabar buvo būtini greiti sprendimai. Siūlome susipažinti su pokyčiais žemiau.

Pokyčiams pritarė aktualiausių šalių atstovai

Anot Paupio gyventojų bendruomenės atstovų, didžiausia šiuo metu esantis šios sankryžos yra – tai, jog vairuotojai, norėdami mažiau stovėti eisme, nukerta kampą sukdami į kairę, tai yra iš Liepų gatvės į Jaunystės gatvę.

Tokiam srautui siaura gatvė yra visiškai nepritaikyta, todėl reikėtų apskritai uždrausti kairinį posūkį į Jaunystės gatvę iš Liepų gatvės, savivaldybės organizuotame posėdyje dėl eismo pokyčių teigė vienas iš Paupio bendruomenės atstovų.

Naujai šioje gatvėje statomo kvartalo „Saulės butai“ į kurį patekti galima iš Liepų gatvės pusės važiuojant Arimų gatve atstovai, paantrino šiam teiginiu ir išreiškė nuomonę, jog posūkius į kairę iš Liepų gatvės reikėtų uždrausti bent jau intensyviausiomis eismo valandomis.

Kitas pastarųjų išreikštas prašymas – sugrąžinti greičio matuoklį arčiau pačio Palangos plento, esą vairuotojai atvažiuodami šiuo ruožu dažnai viršija greitį ir labai dideliu kiekiu.

Po diskusijų pavyko rasti kompromisą

Savivaldybės atstovai tuo tarpu pateikė faktą, jog įmonė vystanti naujojo kvartalo statybas yra pasirašiusi infrastruktūros sutartį su Klaipėdos miestu, kurioje numatyta, jog pokyčius sankryžoje pati įmonė ir turėtų vykdyti.

Savivaldybės transporto komitetas išreiškė nuomonę, jog posūkius į kairę pusę numatytoje sankryžoje reikėtų uždrausti bent jau nuo 7 iki 20 valandos.

Esą pokyčiai sankryžoje yra tikrai pagrįsti, kadangi joje per metus vidutiniškai įvyksta nemažai eismo įvykių. Ypač karštas taškas įvykiams yra Arimų gatvė, kur ne kartą teko į pagalbą pasitelkti trikojus greičio matuoklius.

Pasak transporto skyriaus atstovų, tokie apribojimai yra tik laikinas sprendimas kol pilnai nebus sutvarkyta ir atnaujinta sankryža į šviesoforinę. Pagrindinis prioritetas – saugumas, kurio tikrai trūksta šiuo metu šioje atkarpoje. Ne kartą čia butą ir sužeisto ir žuvusio žmogaus.

Po diskusijų, buvo rastas kompromisas – uždrausti sankryžoje tarp Jaunystės, Arimų ir Liepų gatvės nuo 7 iki 19 valandos darbo dienomis. Pokyčiai esą įsigalios iš karto kai bus pastatyti kelio ženklai.

Dar kartu buvo aptartas ir sankryžos rekonstrukcijos planas. Čia turėtų atsirasti papildomų juostų posūkiams į kairę, o turėtų atsirasti ir daugiau šviesoforų kurie reguliuotų pėsčiųjų ir automobilių eismą.

Viliamasi, jog naująją sankryžą pavyks įrengti iki 2021 metų pabaigos.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas / 5. Balsų skaičius:

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!