„Kauno autobusai“ pasipildė naujais hibridiniais autobusais

kaunas įsigijo naujų hibridinių autobusųKauno gatvėmis pastarąją savaitę jau pradėjo kursuoti pirmasis iš naujai įsigytų hibridinių „MAN“ autobusų.

Didžioji dalis šių modernių, komfortiškų ir aplinkai draugiškų transporto priemonių miesto gatves turėtų pasiekti jau šių metų pabaigoje.

Tai – vienas iš miesto viešojo transporto sistemos modernizavimo žingsnių.

Kol kas – tik vienas maršrutas

Išbandyti naująjį autobusą kauniečiai gali jau nuo šios savaitės, tiesa, tik reguliariai vykstantys 29G autobuso maršrutu.

Anot „Kauno autobusų“, iki šių metų pabaigos į miesto gatves planuojama paleisti bent pusę – tai yra apie 50 vienetų naujų autobusų įvairiais miesto maršrutais. Visos įsigytos transporto priemonės miestą turėtų pasiekti iki 2021 metų Gegužės mėnesio.

Kauno transporto istorija →

Pasak jų atstovų, nauji pirkiniai yra vienas iš būdų gerinti miesto viešojo transporto sistemą ir gerinti tokių paslaugų kokybę miesto mąstu.

Tikimąsi, jog po kelerių metų, atnaujinus autobusus ir atlikus kitus pagal planą numatytus darbus, laikinosios sostinės transporto sistema bus vertinama ne tik pačio miesto gyventojų, tačiau ir visoje Lietuvoje.

Pasižymės naujomis technologijomis

Net 100 keleivių galinčiuose sutalpinti autobusuose, kartu bus ir naujų technologijų.

Apart 2 informacinių ekranų, modernios kondicionavimo ir šildymo sistemos, papildomą keleivių saugumą užtikrins ir vaizdo kameros, o papildomą komfortą užtikrins vilnoniai sėdynių apdangalai specialiai šiems autobusams pagaminti Lietuvoje.

Norintys galės pasikrauti ir mobiliuosius telefonus, kadangi salone bus net kelios USB jungtys specialiai tokiai paskirčiai.

Iš minėtų 100 vietų, 28 jų bus sėdimos, o 72 – stovimos. Taip kelios iš jų bus specialiai pritaikytos neįgaliesiems.

Kartu kiekvienas iš naujų autobusų turės ir vaizdo registratorius kurių pagrindinė funkcija bus fiksuoti galimus KET pažeidimus ir leis lengviau nustatyti kaltus esant eismo įvykiui.

Žinoma, įdomiausia technologija, ko gero yra hibridinis autobusų variklis. Transporto priemonė bus varoma specialiu, ES standartus atitinkančiu variantu, turinčiu galingą elektrinę pavarą.

Tokia pavara užtikrins tylius sustojimus, mažesnį poveikį aplinkai ir kuro sąnaudas. Skaičiuojama, jog tokie autobusai rys iki trečdalio mažiau kuro.

Pakeis pusę parko autobusų

Kaip „Kauno autobusai“ jau skelbė anksčiau, naujieji pirkiniai turėtų pakeisti daugiau nei pusę esamų parko autobusų.

Bendrovė juos įsigijo tiesiogiai iš MAN atstovų Lietuvoje, už beveik 23,5 milijono eurų.

Dar pernai įmonė įsigijo ir 30 modernių, mažos apimties autobusų bei 85 naujus troleibusus.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1